Похід вихідного дня: на Закарпатті радять підйом на гору Пікуй

Похід вихідного дня: на Закарпатті радять підйом на гору Пікуй

Фото
Укрінформ
Вершина Вододільного хребта в Українських Карпатах гора Пікуй — ідеальна для одноденного походу, у ясну осінню погоду, зійти й спуститися з якої можна за пів дня.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила керівниця закарпатського туристичного клубу “Пригоди мандрівника” Оксана Ісевич.

За її словами, вершина висотою в 1408 метрів є легкодоступною для мандрівників з різним рівнем підготовки, сюди виходять навіть з малолітніми дітьми та домашніми улюбленцями. Утім, треба бути готовими до сильного вітру на вершині, відповідно одягатися та дивитися напередодні прогноз погоди.

Гора Пікуй на Закарпатті / Фото: Тетяна Когутич, Укрінформ

“На Пікуй є кілька туристичних стежок, я звикла підніматися на нього та воджу туристів із закарпатського боку із села Щербовець. Сходження триває дві години, загальний трек із поверненням у село з хребта — 15 км. Тут майже немає великих туристичних груп по дорозі на вершину шляху, зате є можливість насолодитися осіннім буково-смерековим лісом та тишею” - каже вона.

Читайте також: На Львівщині працюють над «Королівським шляхом» для туристів

Більш популярними є маршрути на Пікуй із львівського боку від села Біласовиці, що відходить вбік по трасі Київ-Чоп. Гора Пікуй вважається найвищою у Львівській області, тому тут традиційно багато жителів міст зі Львівщини на вихідних.

На вершині гори є п'ятиметрова залізобетонна стела, її встановили у 1935 році жителі села Верхнє Гусне на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. На стелі також розміщена пам'ятна дошка, яка нагадує про те, що на Пікуй свого часу підіймався Іван Франко.

Як розповідає Оксана Ісевич, гора Пікуй приваблює туристів своєю скелястою вершиною. Кам'яні виступи різних форм вражають мандрівників, туристи роблять сотні фото на скелях. Деяким із них навіть дають назви, наприклад, на Пікуєві є карпатський “язик вуйка” або “язик Троля” - скельний виступ, який дещо нагадує формами популярну туристичну принаду в горах Норвегії.

Читайте також: На Львівщині туристичний проєкт «ВелоБескиди» об’єднає три гірські громади

Такими ж розсипами всіяні інші вершини Вододільного хребта, гора Пікуй є найвищою горою цього хребта Українських Карпат.

Разом із тим, на всьому хребті — чимало джиперів та мотоциклістів, особливо на вихідних. Вони розбивають туристичні стежки та дороги на підйомі до вершини, чим ускладнюють рух піших туристів. На зауваження реагують грубістю.

Як розповіла Оксана Ісевич, цьогоріч мешканці села Шербовець на Закарпатті звернулися до голови парламентського екологічного комітету з проханням врегулювати рух джиперів у межах ботанічного заказника “Пікуй” та навіть встановили шлагбауми на лісовій дорозі, що веде до підйому на гору.

Читайте також: Скелі й лікувальне джерело: на Прикарпатті розробили новий гірський маршрут

Утім, наразі проблеми це не вирішило, бо мотоциклісти та джипери просто проклали дорогу в об'їзд шлагбауму і продовжують свої мандрівки.

Фото: Тетяна Когутич, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-