На Львівщині працюють над «Королівським шляхом» для туристів

На Львівщині працюють над «Королівським шляхом» для туристів

Укрінформ
У Львівській області планують створити туристичний маршрут «Королівський шлях», що проляже через Львів, Комарно, Тулиголове, Вишню, Самбір та Лаврів. Він вестиме до місця, де за переказами похований король Лев.

Як повідомляє пресслужба ЛОДА, про це говорилося під час засідання робочої групи щодо розроблення турмаршруту, передає Укрінформ.

Зокрема, зазначається, що ініціатор створення «Королівського шляху» – директор «Історико-краєзнавчого музею» у Винниках Ігор Тимець – хоче взяти на баланс музею палац Балів у селі Тулиголове, збудований у 1898-1899 роках за проєктом львівського архітектора Владислава Галицького у стилі французького неоренесансу. На початку ХІХ століття маєтком володів рід Оссолінських. До 2017 року в приміщеннях палацового комплексу діяв туберкульозний диспансер. Зараз будівлі не уведені в експлуатацію та занепадають.

Голова комісії історико-культурної спадщини та туризму ЛОР Іван Щурко каже, що «Королівський шлях» ще потребує дискусії, але підтримує ініціативу віддати Ігорю Тимцю палац Балів, бо знає директора музею як ефективного антикризового менеджера проєктів.

«Головне зараз зупинити процес руйнації, знайти якусь мудру ідею для об’єктів історико-культурної спадщини, їх перезапустити», – наголосив Іван Щурко.

Нове життя очікує й на палац Фредрів-Шептицьких у селі Вишня, який має намір взяти під своє заступництво Український католицький університет.

Читайте також: На Миколаївщині відремонтують дороги на популярних туристичних маршрутах

«Плануємо реставрувати цей об’єкт, а також поруч збудувати конференц-зал, готель, ресторан для потреб освітнього закладу та охочих. Ми почали з весни цього року думати про взяття в оренду цього комплексу. Крім палацу, там є ще господарські будівлі, у дуже важкому стані, одна практично не підлягає відновленню. Виготовили технічні паспорти за свої кошти й провели роботу з Міністерством освіти і науки України та отримали його дозвіл на передачу в оренду. Документи готові, але таке рішення за університетським статутом має ухвалювати сенат, засідання якого відбудеться у лютому наступного року. Палац Фредрів-Шептицьких після реставрації точно стане туристичним «магнітом», бо вже зараз приваблює туристів», – зазначив керівник проєктних програм УКУ Мирослав Сеник. 

Управління туризму та курортів облдержадміністрації пропонує доповнити маршрут палацом архієпископів ХVІІІ ст. в Оброшине. Архітектурний ансамбль звели 1730 року в стилі пізнього бароко за проєктом італійського майстра Юзефа Фонтена. Нині комплекс перебуває в користуванні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Читайте також: МКІП продовжить координувати проєкти щодо туристичних маршрутів - Ткаченко

«Нові туристичні маршрути – це також і економічна складова, це нові робочі місця в громадах. Маємо розуміти, що туристичні маршрути – це і об’єкти культурної спадщини, і це так само сервісні зони, для того, щоб туристи могли комфортно подорожувати», – наголосила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака.

Найближчим часом, додали в пресслужбі, відбудеться виїзне засідання комісії історико-культурної спадщини та туризму ЛОР, управління туризму та курортів ЛОДА, туроператорів та експертів. Учасники проінспектують маршрут та внесуть до нього відповідні корективи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-