У межах «Великої реставрації» відновлять старовинну ратушу на Тернопільщині

У межах «Великої реставрації» відновлять старовинну ратушу на Тернопільщині

Укрінформ
У межах програми «Велика реставрація» виділено 10 млн грн на ремонт пам’ятки архітектури національного значення – міської ратуші у Бережанах на Тернопільщині.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу директор Державного історико-архітектурного заповідника у Бережанах Василь Зорик.

«Ратуша, яка розташована на центральному майдані міста, – пам’ятка архітектури національного значення XIX ст. – вже давно потребувала ремонту та реставрації. І от, завдяки проєкту «Велика реставрація», схоже, нарешті це буде зроблено. На перший етап реставрації ратуші виділено 10 млн грн. Запланували відреставрувати старовинний флігель, портали та в’їзні арки у внутрішній дворик, замінимо дах, водостічну систему, фасад, вікна та двері», – розповів Зорик.

За його словами, на усі реставраційні роботи проєктом передбачено 26 млн грн.

Міська ратуша у Бережанах збудована у 1803–1811 роках у стилі раннього класицизму, квадратною у плані, двоповерховою, з внутрішнім двориком. У 1811 р. до неї добудували двох'ярусну вежу, на якій донині діє механічний годинник курантового типу з чотирма циферблатами.

Сьогодні у ратуші діє чотири музеї, а у внутрішньому дворику відбуваються презентації книг та зустрічі з видатними письменниками, історико-мистецькі фестивалі, культурно-просвітницькі заходи.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики України розширило перелік проєктів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, зокрема замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів, що будуть реалізовані в 2021 році в рамках програми «Велика реставрація» у межах президентської програми «Велике будівництво».

У зв’язку із надходженням додаткового фінансування для реалізації програми «Велика реставрація» до переліку із 36 об’єктів культурної спадщини було додано 7 проєктів, зокрема й на Тернопільщині.

Читайте також: Тернопілля: перетворити мальовничі руїни на «туристичну Мекку»

Як повідомляв Укрінформ, програма «Велика реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та допоможе перетворити об'єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, а також перетворити об’єкти на туристичні «магніти» і покращити умови для виховання майбутньої мистецької еліти.

Реалізацію та координацію програми «Велика реставрація» здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-