У Чернігівському історичному музеї з’явилося найдавніше вбрання сіверянина

У Чернігівському історичному музеї з’явилося найдавніше вбрання сіверянина

Фото
Укрінформ
У Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського з’явився комплект одягу сіверян, які жили на території нинішнього Чернігова тисячу років тому.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив директор музею Сергій Лаєвський.

"Вбрання доби раннього середньовіччя нам подарував відомий в Україні реконструктор Олег Ярошенко. Цей комплект тривалий час був його "робочим" одягом на фестивалях історичної реконструкції, а зараз він костюм змінює. В нашій музейній експозиції є оригінальне вбрання XVIII ст., є частини взуття середньовічної доби, але настільки давнього, навіть реконструйованого одягу немає", – сказав Лаєвський.

Він розповів, що в комплекті – лляна спідня сорочка, вовняна свита, штани-гачі, вовняні онучі, шкіряні черевики та ремінь із пряжкою, на якому – ніж із гаманцем, валяна з повсті шапка та наплічна торбинка. Всі ці речі своїми руками виготовили Олег Ярошенко та його дружина Ольга.

За словами історика, таке вбрання наприкінці Х - на початку ХІ століття могли носити представники будь-яких верств населення, проте переважало серед ремісників, селян, воїнів та торговців під час подорожей. Цей одяг – усепогодний і всесезонний. Єдине – у холод наверх накидали підбиту хутром накидку, а в дощ – просочений жиром плащ.

Подарований одяг, додав директор, доповнив колекцію інтерактивних експонатів музею. Відвідувачі зможуть його не тільки оглянути, а й, якщо буде бажання, приміряти.

Читайте також: У запорізькому музеї показали, який вигляд мали меблі в будинках менонітів

Олег Ярошенко працює керівником студії Чернігівського обласного центру народної творчості, що спеціалізується на виробах із дерева та шкіри. У вільний від роботи час чоловік власноруч виготовляє чоботи та онучі. Олег із дружиною – учасники багатьох фестивалів історичної реконструкції в Україні та за кордоном.

Фото: Олег Ярошенко, Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-