У Львові відтворили сад Івана Франка

У Львові відтворили сад Івана Франка

Укрінформ
На території Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка висадили плодові кущі та дерева, які колись росли у його родинному саду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА

"Ми вирішили відтворити екопростір біля дому Франка, його садочок-райочок, який він сам насадив зі своєю родиною. Франко не тільки збудував дім, але й дуже хотів, щоб біля цього дому було б не менш добре, ніж у ньому, і затишно. Тому посадив разом із своїми синами і донечкою, і дружиною плодові дерева: яблуні, вишні, різні кущі. Аґрус, порічки, малину, а також багато різноманітних квітів", – розповів директор музею Богдан Тихолоз.

Спільно з працівниками музею дерева та квіти на території родинної садиби поета висаджували і нащадки Івана Франка – правнуки Адріана та Петро Галущаки.

Сад облаштували, висадивши кущі порічки, ліщини, яблуні й інші фруктові дерева. А також мальви – улюблені квіти Франка. Саме такі рослини, за спогадами дітей поета, росли на подвір'ї.

Читайте також: У Вінниці оголосили конкурс проєктів ревіталізації території музею-садиби Коцюбинського

Мета проєкту – відновлення саду довкола меморіальної садиби Івана Франка та запровадження у цьому культурному екопросторі нової тематичної екскурсії просто неба. Проєкт передбачає відновлення саду на основі архівних матеріалів, за спогадами дітей письменника та його сучасників.

Акція відбулася в межах проєкту «Сад Франка: екологія + культура» за підтримки Австрійського бюро кооперації та Міністерства закордонних справ Австрії.

На створення саду витратили близько 50 тисяч гривень.

Фото: Львівська ОДА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-