Фотоподорож: три дива урочища Червоне

Фотоподорож: три дива урочища Червоне

Фото
Укрінформ
Світ, зустрівши річницю пандемії та запровадження карантинних обмежень, із певною ностальгією нині намагається різними способами нагадати мандрівникам про колись популярні, а також маловідомі цікаві, «незаїжджені» місцини.

І поки боротьба з коронавірусом триває, повернемося до фотознайомств із мальовничими куточками України. Це яскраві локації на мандрівній мапі, туристичні «магніти» – архітектурні, природні або ж створені руками українців-сучасників.

Читайте також: Фотоподорож: Підгорянський василіянський монастир

Сьогодні з кореспондентом Укрінформу помандруємо на південь Тернопільщини, до урочища Червоне, де колись стояло таємниче місто Червоногород.

Його ви не знайдете на жодній сучасній карті. Хіба що вам трапиться стара польська мапа чи поштівки XIX століття із зображенням Червоногородського замку-палацу.

І це перше диво – залишки отих двох палацових веж, які, ніби стомлені часом привиди, височать у каньйоні річки Джурин, що пробила собі русло серед червоних порід каменю. Звідси й пішла назва урочища – Червоне.

За переказами, колись тут був дерев’яний замок, який збудували руські князі. Але 1241 року його знищили монголо-татари. А згодом в долині й на навколишніх пагорбах із густими лісами виникло поселення – Червоногород, що пізніше отримало статус «королівського міста» з Магдебурзьким правом. Збудували тут і кам’яний замок, який не зберігся до наших часів. Зате на його фундаменті звели палац, який мав вишукану терасу в італійському стилі та колонаду із шести кам'яних колон, а навколо облаштували ландшафтний парк із фонтаном.

Та через століття те, що не зруйнували війни, довершили байдужі до історії люди, розтягнувши палацові стіни на будівельні потреби.

Тут же, біля залишків палацу, про ті часи нагадує й ще одна, колись граціозна споруда – костел, побудований 1615 року у стилі пізнього ренесансу з елементами готики. Свого часу ця сакральна пам'ятка дуже постраждала від пожежі, а згодом – і від вандалів, які десятиліттями руйнували храм.

І третє диво, що органічно вписалося у навколишній ландшафт урочища Червоне. Це – Джуринський, він же – Червоногородський водоспад 16 метрів заввишки та 20 метрів завширшки. Він – найвищий у рівнинній частині України. Скидає свої води із цієї висоти трьома каскадами, потужність яких залежить від повноводдя річки Джурин.

Звідки ж в’язалося оце водяне диво? Одні кажуть, що цю водну красу створили будівничі Червоногородського замку-палацу, інші – що це, мовляв, ще справа рук турків, які, щоб осушити річку, що заважала їм наступом взяти фортецю, змінили русло, підірвавши скелю, тому й утворився водоспад.

Ще дехто стверджує, що Джуринський водоспад – витвір самої природи і людського втручання тут немає. Зрештою, можна й запропонувати ще інші, свої версії, але для цього обов'язково треба побувати тут, в урочищі Червоне. Навіть у час пандемії, якій неповторна природа Дністровського каньйону протиставляє чисте повітря, джерельну воду й пахощі перших весняних квітів.

Фото: Олег Снітовський/Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-