Нові підземелля для туристів: як у Луцьку розвиватимуть Старе місто

Нові підземелля для туристів: як у Луцьку розвиватимуть Старе місто

Укрінформ
У Луцьку наприкінці літа 2020 року планують відкрити для туристів підземелля колишнього колегіуму та монастиря єзуїтів, над якими зараз розташовується Волинський коледж Національного університету харчових технологій.

Про це заявив перший заступник міського голови Григорій Недопад під час наради з питань розвитку і реконструкції Старого міста, повідомляє пресслужба Луцької міської ради. 

"Частина вже розчищених підземель є під Кафедральним собором святих апостолів Петра і Павла. Проводяться реставраційні роботи у підземеллях, що раніше їх бачили тільки працівники і керівництво Волинського коледжу Національного університету харчових технологій. Сподіваємося, що роботи в рамках проєкту закінчаться до кінця липня 2020 року, і в нас буде чудова туристична атракція для лучан та гостей міста", - розповів Недопад.

Напередодні адміністрація Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку повідомила про завершення чергового етапу господарських робіт у підземеллі собору Петра і Павла та відкриття туристичного маршруту до величного 400-літнього підземелля.

За словами заступника міського голови, також цьогоріч у Луцьку планують відкрити “Центр середньовічної культури”, що функціонуватиме на базі спортивного клубу з середньовічного бою “Айна Бера”. Він доповнюватиме реконструйований сквер зі скульптурами Миколи Голованя на вулиці Драгоманова та околиці вежі Чарторийських, що реставрується в межах проєкту “Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька”.

Крім того, до кінця 2020 року передбачено здійснити капітальний ремонт вулиці Драгоманова із відновленням дорожнього покриття з натурального каменю. Капітального ремонту зазнає і вулиця Кафедральна.

Читайте також: У Луцьку розповіли, з яких країн до них торік їхали туристи

Планується відновлення та облаштування освітлення вулиць Старого міста, а також професійна архітектурна підсвітка фасаду Дому Євангелія (Лютеранської кірхи), Кафедрального собору святих апостолів Петра і Павла, відремонтованого фасаду Територіального центру.

Цьогоріч міська влада Луцька планує оголосити інвестиційний конкурс на приміщення колишнього гостинного двору Прайзлерів (вул. Кафедральна, 4), яке сьогодні перебуває в аварійному стані. Переможець конкурсу отримає комунальне приміщення в оренду на довготривалий період за пільгову вартість і буде зобов’язаний провести капітальний ремонт і реставрацію для облаштування в цьому приміщенні готелю, ресторану, кафе й парковки у внутрішньому дворі.

Реконструкція чекає і на дамбу річки Стир, що простягається від вулиці Глушець через Центральний парк імені Лесі Українки до вулиці Замкової. Вона має перетворитися на повноцінну набережну завдяки капітальному ремонту та освітленню. Заплановано також завершити облаштування причалу біля будинку Голованя для організації прогулянок на катері річкою Стир.

Фото: Віктор Чухрай

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-