Кабмін посилив ліцензійні вимоги до туроператорів

Кабмін посилив ліцензійні вимоги до туроператорів

Укрінформ
Кабінет міністрів ухвалив зміни до ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності, відповідно до яких для отримання ліцензії туроператор має забезпечувати фінансову гарантію перед туристами.

Про це йдеться в прес-релізі Мінекономрозвитку, що є в розпорядженні Укрінформу.

"22 травня уряд України ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності", - йдеться в повідомленні.

Відповідно до ухвалених урядом змін, для отримання ліцензії туроператор має забезпечувати фінансову гарантію перед туристами. Це може бути гарантія банку або іншої кредитної установи. У разі здійснення виплати відшкодування туристам, туроператор має відновити суму фінансової гарантії наступного робочого дня.

Крім цього, туроператор, що надає послугу, пов’язану з перевезенням туристів, має за 8 та за 2 години до запланованого відправлення рейсу перевірити інформацію про час його відправлення. У разі затримки рейсу на більш як 4 години, туроператор мусить розмістити інформацію про це на власному веб-сайті, а також проінформувати електронною поштою орган ліцензування - Мінекономрозвитку.

Читайте також: МЕРТ захищатиме українських туристів від затримок рейсів

Туроператори на власному веб-сайті відтепер мають надавати інформацію про турагентів, з якими вони працюють - найменування фізичної чи юридичної особи, строк дії агентського договору, реквізити особи, що надала гарантію банку або іншої кредитної установи, а також інформацію про чинні договори на туристичне обслуговування, укладені безпосередньо туроператором або через турагентів із зазначенням країни тимчасового перебування.

Суб’єкти туроператорської діяльності відтепер зобов’язані забезпечувати всі необхідні умови для доступності маломобільних груп населення до місць їхнього проживання під час відпочинку. Недотримання будь-якої з цих вимоги може тягнути за собою анулювання ліцензії туроператора.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-