На Арабатській стрілці затвердили найнижчі в Україні ставки турзбору

На Арабатській стрілці затвердили найнижчі в Україні ставки турзбору

Укрінформ
У курортному приморському селі Щасливцеве на Арабатській стрілці в Херсонській області затвердили нові ставки туристичного збору на 2019 рік.

Як повідомили в прес-службі Щасливцевської сільради, депутати вирішили не розділяти українців і гостей з інших країн та визначили єдині ставки турзбору для внутрішнього та в’їзного туризму.

Натомість ставка туристичного збору в Щасливцевому залежатиме від типу місця тимчасового проживання.

Так, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення для готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих, хостелів, будинків відпочинку, туристичних баз, гірських притулків, таборів для відпочинку, санаторно-курортних установ, пансіонатів та інших установ готельного типу визначена ставка туристичного на рівні 0,11% (4,6 гривень).

А для житлових будинків, прибудов до житлового будинку, квартир, котеджів, кімнат, садових будинків, дачних будинків і будь-яких інших об’єктів, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі), – 0,048% (2 гривні).

Читайте також: Новий сезон на Арабатській стрілці: чим приваблюватимуть туристів

Ставки туристичного збору встановлені за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати (що наразі становить 4173 грн), встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Як раніше розповідав голова Щасливцевської сільради Віктор Плохушко в інтерв’ю Zruchno.Travel, ставки турзбору в Щасливцевому – найнижчі в Україні.

"Ми розділили рекреаційну зону і житловий сектор. Для пансіонатів ми встановили туристичний збір у розмірі 0,11 відсотка від мінімальної заробітної плати, а для приватного сектора – 0,048, що становить лише дві гривні на добу з однієї людини. У нас найнижчі ставки серед конкурентів. Іноземців ми вирішили ніяк не виділяти – вони платитимуть стільки ж, скільки і громадяни України. Але попередній порядок нарахування турзбору, як на мене, був набагато кращим, адже тепер власник готелю з високою вартістю проживання платитиме так само, як і власник житла економ-класу", – зазначив Плохушко.

Нагадаємо, що низькі ставки турзбору затвердили також в Трускавці (0,2% для внутрішнього і в’їзного туризму); у Львові (0,2-0,5% залежно від вартості номерів); Дніпрі (0,35 -1,5% залежно від вартості номерів).

У 2018 році в Щасливцевому зібрали 1,35 мільйона гривень турзбору. За словами Плохушка, якщо цьогоріч не зменшиться туристичний потік, то і надходження від турзбору істотно не зміняться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-