Відсьогодні  дані про

Відсьогодні дані про "примусові повернення" вноситимуть до шенгенської інформсистеми

Укрінформ
Від 28 грудня набрали чинності поновлені та більш жорсткі правила застосування Шенгенської інформаційної системи.

Повідомлення про це розміщено на сайті Європейської Комісії.

«Від сьогодні ми закриваємо критичний недолік у системі нашої безпеки. Віднині держави-члени ЄС мають зобов’язання надавати попередження про тероризм до посиленої Шенгенської інформаційної системи. Будь-хто, хто являє собою загрозу, більше не зможе залишатися непоміченим: взаємодія ШІС з іншими інформаційними системами у сфері безпеки, прикордонного контролю та міграції вже у найближчому майбутньому дозволить належним чином поєднати всі точки на екранах наших радарів», - зауважив з цього приводу єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамополос.

Нові правила передбачають обов’язкове включення всіма державами ЄС у єдину Шенгенську інформаційну систему дані про будь-які прояви терористичної діяльності. До кінця 2019 року таку ж інформацію держави-члени будуть зобов’язані надавати у Європол, що забезпечить стійкість системи на загальноєвропейському рівні.

Крім того, оновлена ШІС буде включати повідомлення про осіб, яких підозрюють у скоєнні злочинів або які вже знаходяться у розшуку.

Ще одна новація – внесення до системи даних про осіб, до яких застосовано «рішення про повернення», що, за задумом, має дозволити запобігти поверненню на територію будь-якої держави ЄС громадян з третіх країн, які знаходилися в Євросоюзі незаконно. Водночас, заборона на в’їзд для громадян третіх країн, рішення щодо якої прийнято в одній з країн ЄС, буде чинним і для всіх інших країн, які входять до Шенгенської зони.

Читайте також: Європарламент підтримав прийняття Румунії та Болгарії до Шенгену

Крім того, до спільної бази даних вноситиметься інформація про людей, які потребують захисту, що також враховуватиметься всіма державами ЄС. Ця база даних створюється на додаток вже існуючої системи інформаційного обміну щодо осіб, які оголошені зниклими.

Водночас оновлена ШІС передбачатиме посилення захисту баз даних та персональних даних людей відповідно до європейських правових норм у цій сфері.

Держави-члени ЄС будуть зобов’язані поетапно виконувати оновлені правила ШІС протягом 3 років з моменту набуття чинності відповідним законодавством, тобто від 28 грудня 2018 року.

Станом на сьогодні Шенгенська інформаційна система залишається такою, що найбільш широко використовується європейськими правоохоронцями, прикордонними та міграційними службами ЄС. Лише протягом 2017 року кількість звернень до цієї системи органів влади держав-членів ЄС перевищила 5 мільярдів запитів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-