На Вінниччині з'явиться 3D-макет ставки Гітлера

На Вінниччині з'явиться 3D-макет ставки Гітлера

Укрінформ
У Вінниці створять макет ставки Гітлера «Вервольф» у форматі 3D. Його розташують на території Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму поблизу селища Стрижавка.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив завідувач Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму Сергій Гареник.

«На території «Вервольфа» є інформаційні, є музейна експозиція, яка ілюструє зовнішній вигляд ставки Гітлера, але відвідувачі хочуть детальної інформації про те, як вона виглядала. Нам з історичних джерел відомо, що вона простягалась на три кілометри смугою завширшки 300 метрів, на поверхні були розташовані десятки будинків, оборонні споруди, але це й усе. Тому навесні з’явилась ідея створити 3D-макет ставки, адже на поверхні наразі є тільки рештки її руїн», - повідомив Гареник.

Читайте також: Історичний музей Дніпра приваблюватиме туристів 3D-експонатами

За його словами, презентувати тривимірний макет «Вервольфа» музейники планують до кінця року. Його спільно розробляють історики та ІТ-фахівці з громадської організації «Центр візуальних проектів». Наразі вони за світлинами часів Другої світової війни намагаються відтворити зовнішній вигляд наземних об’єктів, які були розташовані в центральній частині ставки, а також відтворюються моделі бункерів - головного, солдатського й будинку Гітлера.

Об’ємний макет «Вервольфа» відтворюватиме загалом близько 30 об’єктів у масштабі 1:200. Його виготовлять на 3D-принетрі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-