Триметровий бронзовий лев оселиться у Львові до 100-річчя ЗУНР

Триметровий бронзовий лев оселиться у Львові до 100-річчя ЗУНР

1222
Ukrinform
На одній з центральних вулиць Львова до 100-річчя ЗУНР облаштують громадський простір, центром якого стане тематична скульптурна композиція з левом і виноградною лозою. 

Про це повідомляє прес-служба міськради. 

"Скульптурна композиція охоплює лева, фігуру якого запозичено з герба ЗУНР, та блоки дикого каменю з виноградною лозою – як символ того, що з крапель крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР, зародилася вільна українська держава", – йдеться в публікації.

За словами скульптора Володимира Цісарика, фігура лева виготовлена з бронзи світлого кольору, а виноградна лоза – з полірованої бронзи. Камені – блоки світло-сірого граніту. Висота лева – 3 м, загальна висота скульптури – 3,5 м.

Як зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, автор композиції, що стане центральним елементом громадського простору, – переможець відкритого публічного архітектурного конкурсу, в якому взяли участь чотири роботи.

Читайте також: На сторіччя ЗУНР у Львові відтворять події 1918 року

За словами Москаленка, для облаштування громадського простору обрали вулицю Городоцьку. Це – одна з головних артерій Львова, якою щоденно проїжджають тисячі мешканців і гостей, тут буде збиратися багато молоді, дітей, які завдяки символам пізнаватимуть рідну історію.

На реалізацію мистецького проекту з міського бюджету було виділено 3,5 мільйона гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-