На сторіччя ЗУНР у Львові відтворять події 1918 року

На сторіччя ЗУНР у Львові відтворять події 1918 року

Укрінформ
Реконструктори в одностроях Української Галицької армії відтворять у Львові події сторічної давнини, коли українські вояки у ніч на 1 листопада захопили там всі адмінбудівлі та військові склади.

Так розпочнеться у місті 1 листопада відзначення 100-річчя ЗУНР, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Під час реконструкції роздаватимемо відозву Української Національної Ради до мешканців Галичини  про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, як це робили у 1918 році. Формуватимемо патрулі, що рушать від вулиці Винниченка до міської ратуші, по проспекту Свободи і проспекту Шевченка. Патрулі роздаватимуть інформаційні листівки, адже в ті часи це було основним способом пропаганди», - розповів керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

До відтворення подій 1918 року залучать також техніку тих часів, зокрема, вантажівку та бронеавтомобіль. Таку техніку використовували на території Галичини вояки УГА під час українсько-польської війни. Це стовідсотково відтворені копії за знімками тих часів.

Читайте також: У Києві презентували збірку публікацій міністра УНР Іларіона Косенка

Під час реконструкції історичних подій усі охочі зможуть поспілкуватися із учасниками дійства, попити із ними чаю та сфотографуватися на згадку.

Серед інших заходів програми по відзначенню важливої державотворчої дати — мистецький проект “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР” у Львівському оперному театрі. Відомі українські виконавці — Олег Скрипка, Софія Федина та інші виконають пісні січових стрільців.

Окрім того, відбудеться спецпогашення маркованого конверта до 100-річчя ЗУНР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-