У Києві презентували збірку публікацій міністра УНР Іларіона Косенка

У Києві презентували збірку публікацій міністра УНР Іларіона Косенка

Фото
Укрінформ
У Києві презентували збірку публікацій державного діяча, міністра уряду УНР часів Перших визвольних змагань 1917-1922 років Іларіона Косенка “У вирі інформаційної боротьби”.

Презентація, присвячена 130-річчю з дня народження цього українського діяча, відбулася в Укрінформі у п'ятницю.

«Іларіон Косенко був одним із співбатьків Міністерства інформації та пропаганди Української Народної Республіки, яке можна назвати попередником Міністерства інформаційної політики України. Ця книга - це не тільки акт шани величній людині. Це, безумовно, величезна дослідницька робота і можливість побачити позитивні моменти у діяльності уряду УНР. А ще більше це можливість не повторювати помилки. І в цьому її велика ціна», - сказав на презентації керівник сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов.

Як зазначила на презентації одна з упорядників видання Ольга Тимчишин, ідея створити книгу про громадського та політичного діяча часів УНР, міністра пошт та телеграфів при уряді В'ячеслава Прокоповича Іларіона Косенка виникла давно, але упорядники зіткнулися із нестачею матеріалу. У співпраці з істориками Олександром Кучеруком та Юрієм Черченком авторському колективу вдалося віднайти статті Іларіона Косенка, які публікувалися в часописі «Тризуб», що видався українською діаспорою в Парижі у 1925-50 роках. 

Окрім цього, упорядники, серед яких також і правнук Іларіона Косенка, Юрій Косенко, працювали з архівами в бібліотеці імені Симона Петлюри, зокрема з рукописами українського громадського та політичного діяча Івана Рудичіва, одного із засновників бібліотеки Симона Петлюри в Парижі. 

Його спогади про Іларіона Косенка також увійшли до збірника. За словами Тимчишин, статті Косенка, в тому числі і ті, які він публікував під псевдонімом, розміщені в тематичному порядку: присвячені створенню часопису «Тризуб» та періоду Української Народної Республіки, статті про Голодомор та публікації, які викривають злочини комуністичного режиму, літературні огляди.

Читайте також: Молебень та флешмоби: у Чернівцях відзначать 100-річчя Буковинського віче

Як наголосив на прес-конференції голова ГО «Українська ініціатива», один з упорядників книги Юрій Косенко, в збірку увійшли ті статті Іларіона Косенка, що публікувалися в «Тризубі», натомість його спадщина набагато ширша, адже до еміграції він працював в різних виданнях в Україні. 

«Коли Іларіон Косенко перебував в Україні в часи Визвольних змагань, то він і сам редагував інші видання, газети. Наприклад, газету «Наш шлях», яка видавалася в Кам'янці-Подільському. Там було опубліковано велику кількість його статей, але, на жаль, вони сюди не увійшли. У нас в планах їх віднайти і вивчити. Були і інші видання часів Визвольних змагань, які ми маємо надію опрацювати в майбутньому», - розповів Юрій Косенко. 

Крім того, додав він, в бібліотеці Симона Петлюри зберігається архів листів Іларіона Косенка, який в подальшому також планується опрацювати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-