Буковина в серпні запрошує на Дні єврейської культури

Буковина в серпні запрошує на Дні єврейської культури

1378
Укрінформ
Із 5 до 12 серпня у Чернівцях відбудуться Дні єврейської культури та ювілейна міжнародна конференція з мови й культури ідиш.

Про заходи "єврейського" тижня в інтерв’ю виданню "Хадашот" розповів один з організаторів, співпрезидент Асоціації єврейських організацій і громад України (Ваад) Йосиф Зісельс. 

"Все почалось із першої міжнародної конференції, присвяченої ролі ідишу в єврейській цивілізації, яка пройшла в Чернівцях рівно 110 років тому. Для її проведення не випадково вибрали столицю Буковини – торговий і культурний центр на межі двох імперій (Росії та Австро-Угорщини), третину населення якого складали євреї", – розповів Зісельс.

За його словами, очікується масштабна конференція – близько 40 доповідей провідних дослідників з 11 країн. Серед учасників – і низка молодих вчених.

На гостей "єврейського" тижня очікує також насичена культурна програма.

"З Ізраїлю до нас приїдуть лауреат гран-прі Міжнародного конкурсу єврейської музики ім. Міхоелса співачка Марина Якубович та вокалістка Рут Левін. З Молдови ми чекаємо засновника Театру єврейської пісні Юхима Чорного, а господарів представлятиме оркестр єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана", – додав Зісельс.

Читайте також: Вулична виставка нагадає про трагічну долю євреїв Львова в часи Голокосту

За словами організаторів, окремий сегмент культурної програми – книжкові виставки. У бібліотеці Чернівецького національного університету будуть представлені книги і періодична преса на ідиші першої половини XX століття, а виставка сучасних видань з юдаїки відбудеться в Блакитному залі університету.

Вечір "Пауль Целан, Голокост: вплив на європейську культуру" буде присвячений творчості цього найбільшого німецькомовного буковинського поета XX століття, уродженця Чернівців, який пройшов через місцеве гетто і робочий табір у Румунії.

Представлять також виставку творів єврейських художників Буковини, а в Мармуровій залі університету Чернівецький єврейський музей організує експозицію настінних розписів синагог Буковини.

В межах "Тижня єврейського кіно" кінокритик Святослав Бакіс (Нью-Йорк) представить більше десяти єврейських фільмів, які демонструватимуться безкоштовно для всіх охочих в одному з кінотеатрів у центрі міста.

Крім того, організатори планують провести й численні екскурсії єврейськими історичними місцями.

"Одна з екскурсій буде виїзною – до Вижниці – у містечко, колись на 93% населене євреями", – сказав Зісельс.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-