На Львівщині відкрили оновлений музей давньоруського міста

На Львівщині відкрили оновлений музей давньоруського міста

Укрінформ
Музей давньоруського міста осучаснили в літописному Звенигороді на Львівщині.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

"У музеї, відкритому ще в 1955-х на громадських засадах, оновили стенди, панораму, заново скомпонували експозицію, яку складають речі, знайдені під час археологічних досліджень літописного Звенигорода Галицького, розпочатих наприкінці ХІХ ст. і продовжених у 1960-1980 роках. Зараз у фондах музею зберігається понад 2 тисячі експонатів, серед яких – крем’яні серпи, кам’яна сокира з отвором, зернотерка, римські застібки (фібули), шкіряні вироби (взуття), вироби з кістки, дерев’яні іграшки, давньоруська зброя і прикраси, мармур, хрестики, колекція каблучок із кольорового скла, керамічна плитка, якою була вимощена підлога розкопаної дерев’яної церкви",- зазначила начальник управління культури ЛОДА Мирослава Туркало.

За її словами, тепер експонати підсвічуються, завдяки чому набирають нових граней і приваблюють увагу. Усі роботи здійснювались під егідою Львівського історичного музею та Інституту українознавства імені Крип'якевича НАН України, який використав для цього грантові кошти.

Читайте також: Туристичні маршрути дерев'яними церквами проклали на Львівщині

Перша згадка про село Звенигород, яке розташовується в Пустомитівському районі Львівщини, датована1087 (за іншими даними – 1086) роком. На початку IІ тис. н.е. Звенигород став укріпленим містом та важливим стратегічним пунктом західних руських земель.

Про нього згадують у "Повісті временних літ" та в Іпатіївському літописі, коли розповідають про повернення Ярополка з Польщі 1087 року. Саме на підході до Звенигорода, згідно з літописом, Ярополка й убили.

Тут правив правнук Ярослава Мудрого Володимирко, який почав процес об'єднання галицьких князівств, приєднавши до Перемишля та Звенигорода території Галича й Теребовлі.

На початку 1140-х років становлення міцного західно-руського князівства завершилося і після перенесення Володимирком столиці до Галича (1141 або 1144 рік) було створено єдине Галицьке князівство. Після цього роль Звенигорода зменшилася.

Фото: Віталій Грабар/zik.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-