Кривий Ріг побореться за титул столиці індустріального туризму

Кривий Ріг побореться за титул столиці індустріального туризму

716
Ukrinform
Кривий Ріг планує стати континентальним лідером із надання послуг промислового туризму.

Про це заявила начальник управління економіки Криворізької міськради Тетяна Підпалько під час XV Форуму мережі вільних політиків, пише Vlasno.info.

"Нам не просто хочеться організовувати екскурсії. На сьогоднішній день ми поставили собі планку стати столицею індустріального туризму не тільки в Україні, а, як мінімум, в Європі. І в нас все для цього є. Ми відвідали багато різних навчань, побачили, як розвивають туризм за кордоном, перейняли досвід, а тепер його втілюємо", - зазначила Підпалько.

За її словами, у міста вже є брендування - стилізований логотип, рекламна продукція, а також слоган.

"Ми розробили 70 маршрутів. Вже готуємося до ІІ фестивалю "Ніч індустріальної культури", який відбудеться у вересні. Тепер на нас чекає кропітка праця, але ми впевнені, в нас все вийде, ми таки станемо справжньою столицею індустріального туризму", - сказала вона.

Читайте також: Для туристів створили всеукраїнський індустріальний маршрут

Як розповів екскурсовод Володимир Казаков, Кривому Рогу є чим дивувати туристів.

"Ми ж маємо найглибшу в Європі шахту "Гвардійська", що більше 1600 метрів завглибшки. З'явилась ідея почати водити туди туристів. Де ще таке можна спробувати? Простим людям туди потрапити нереально. Як і до доменної печі. А це теж наш "коньок". Побачити доменну піч, як вона працює – це видовище! А де ще можна побачити унікальне явище в Європі — провальні шахти завглибшки 150-200 м? Та тільки в нас! Туристи можуть на власні очі пересвідчитися, що червоні озера, червоні гори, червоні дороги існують. Розглядаючи ось під таким кутом наше місто, ми зрозуміли, що ідея індустріального туризму має не просто жити, але й стрімко розвиватися", - сказав він. 

Крім того, серед об'єктів, що можуть зацікавити туристів, - робочі та закинуті кар'єри, штучні гори (відвали), старі штольні.  

Читайте також: «Поки нам недоступний Марс, ласкаво просимо в Кривбас!»

За інформацією начальника відділу промислового туризму КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Марії Головань, розвиток індустріального туризму в місті підтримують і підприємства, які спочатку були скептично налаштовані щодо ініціативи, акцентуючи увагу на безпеці людей. Вони почали оновлювати та модернізувати свої музеї, де можна побачити всю їхню історію: старі фотографії, одяг, документи, фото, нагороди, предмети праці, техніку тощо. Сьогодні підприємства вже облаштовують зали музеїв інтерактивними експонатами, встановлюють широкоформатні екрани.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-