У Кубіва розповіли, чому українські туркомпанії не поспішають

У Кубіва розповіли, чому українські туркомпанії не поспішають "підтягувати рівень"

Укрінформ
Із 2700 українських компаній, що надають туристичні послуги, ліцензійним умовам відповідають 370, а з 4,5 тисяч готелів - всього 270.

Таку статистику в бесіді з кореспондентом Укрінформу навів президент Національної туристичної організації, радник першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, який бере участь у 52-й Міжнародній туристичній виставці ITB BERLIN, яка закривається в неділю.

"У нас в державному реєстрі туроператорів (значаться) 2700 компаній, у яких є ліцензії, з них відповідають ліцензійним умовам 370... Із 4 з половиною тисяч засобів розміщення (2 тис. – це готелі і 2,5 тис. – спеціалізовані заклади – санаторії, пансіонати), "зірки" мають всього 270", - поінформував чиновник.

При цьому він визнав, що питання стандартів якості – це "добровільна історія". Зобов'язати в умовах ринкової економіки компанії проходити ISO 9000, ISO 14000 або ISO 26000 (серія стандартів ISO розроблена Технічним комітетом 176 Міжнародної організації зі стандартизації, в їх основі лежать ідеї і положення теорії загального менеджменту якості - ред.) нікого не можна. Однак, зауважив Ліптуга, це дає маркетингову перевагу перед конкурентами.

Читайте також: Україну торік відвідали 14,6 мільйона іноземних туристів

Ліптуга нагадав, що два роки в Україні приймали міжнародні стандарти ISO, зараз відповідальні структури займаються тим, щоб створити інтегровану систему якості в туризмі і працювати над покращенням сервісу в усіх суб'єктів туристичної діяльності – туроператорів, гідів, готелів.

За словами президента НТО, розроблено законопроект з туризму. Крім того, разом з SGS (провідною світовою компанією з перевірки, тестування та сертифікації - ред.) зараз проводиться добровільна сертифікація, на основі якої українським компаніям буде запропоновано "підтягувати рівень".

Можливо, за його словами, компанії не надто поспішають "відповідати", враховуючи той факт, що український внутрішній турист, а це 80% від загального числа туристів, набагато менш вибагливий і "готовий до будь-якої якості".

Ліптуга також повідомив, що за даними проведених соцдосліджень, середній "чек" за добу українського туриста становить 200-300 грн, а іноземного – 200 дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-