Необхідно змінити усе законодавство щодо сільського зеленого туризму - експерт

Необхідно змінити усе законодавство щодо сільського зеленого туризму - експерт

2549
Укрінформ
Українське законодавство щодо сільського зеленого туризму необхідно змінювати повністю, а не обмежуватися внесенням деяких змін.

Про це заявила завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень Інституту економіки та прогнозування НАН України, професор, член-кореспондент НАНУ Олена Бородіна під час прес-конференції "Сучасні виклики для сільського зеленого туризму України: правові, освітні, організаційні та ринкові аспекти" в Укрінформі.

"Я поділяю ту точку зору, що нам дійсно треба змінювати все законодавство принципово. Якщо ми будемо вносити якісь поправки до закону чи зміни, як показує досвід, це перетворюється на ще більшу катастрофу для надання послуг сільської гостинності. Тому, хоча це важко, хоча це затратно і вимагає багато зусиль та часу, необхідно розробляти принципово  нове, принципово інше законодавство, яке регулює діяльність сімейних фермерських господарств і сімейних садиб у сільській місцевості", -  наголосила Бородіна.

Читайте також: На Одещині створять нові заказники й природні парки

Вона зауважила, що українська законодавча система із моменту незалежності й до цього часу залишається орієнтованою на великотоварне виробництво. 

"Сільський туризм - це не туристична діяльність, а  продовження сільськогосподарської діяльності сільських садиб. І в усьому світі, розуміючи важливість сегменту сімейного господарювання на селі, і те, що йому дуже важко виживати тільки від того, що займатися сільськогосподарською діяльністю, держава своїми заходами, своїми різними економічними важелями, допомагає їм диверсифікувати свою діяльність для того, щоб збільшити ці доходи. Так-от сільський зелений туризм - це не туристична діяльність, а надання послуг гостинності в сільській місцевості. Так це розглядається в Європі, так розглядається в Америці, на всіх континентах. У нас, на жаль, до цього не дійшли, і будь-які законодавчі зміни більше орієнтуються на туризм і підприємницьку діяльність", -  пояснила науковець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-