На Волині туристам покажуть, як коні молотили зерно

На Волині туристам покажуть, як коні молотили зерно

827
Ukrinform
У селі Гільча, що на Рівненщині, відкриють музей сільськогосподарської техніки довоєнного періоду, яку виготовляли чехи, що проживали в селі. 

Про це заявив на презентації книги "Гульча чеська на Волині" її упорядник Ігор Панков, повідомляє Zdolbuniv.com

"Чехи, приїхавши в Україну, почали обробляти землю по-новому, і не лише обробляти, а й думати про дітей, про те, що вони повинні мати фах. Тому створювали по селах майстерні, ливарні, молочарні. Найбільшим досягненням гільчанців було створення ливарні. За різних історичних періодів вона називалася по-різному: за часів Польщі – фабрикою, при російському царі – заводом", - розповів Панков.

Читайте також: Туристів на Рівненщину поведе за собою "Медове коло"

Автором ідеї створення нового музею став місцевий меценат Олександр Гаврон. На території скансену буде кілька тематичних садиб, а в експозиції – виключно техніка гільчанського походження.

За інформацією Панкова, роботи з облаштування музею вже ведуться. Серед майбутніх експонатів – машини, які виробляла сільська фабрика, з колекції Олександра Гаврона. "Родзинкою" скансену буде можливість побачити цю техніку в дії. Наприклад, можна буде поспостерігати, як працює молотарка, як коні ходили манежем і молотили в такий спосіб зерно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>