Для оновлення туристичних перлин Рівненщини потрібно 65 млн грн

Для оновлення туристичних перлин Рівненщини потрібно 65 млн грн

Укрінформ
Для реставрації історико-культурних пам’яток Рівненської області потрібно щонайменше 65 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

«Нині в області на державному обліку перебуває 2933 пам’ятки історії та культури, 339 пам’яток архітектури та містобудування. Здійснити в повному обсязі ремонтно-реставраційні роботи на об’єктах – не під силу власними коштами. Саме тому це було одним з питань, які обговорювалися на виїзному засіданні бюджетного комітету ВРУ, що проходив у Рівненській ОДА», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Рівненщині мандруватимуть "забутим континентом"

Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко звернувся до голови комітету Андрія Павелка, щоб передбачити відповідне фінансування.

Зокрема, на Кореччині – це замок князів Корецьких, на Дубенщині – Палац князів Любомирських, Надбрамний корпус Дубенського замку та Луцька брама.

Читайте також: У Рівному облаштують інфоцентр для туристів

Пам’ятки архітектури Острозького історико-культурного заповідника - Вежа Мурована та Башта Луцька - теж потребують планового ремонту. На реставрацію чекає і краєзнавчий музей в обласному центрі.

Загалом на фінансування таких ремонтів потрібно 40 млн грн. Також близько 25 млн грн потребує реставрація заповідника «Поле Берестецької битви».

«Для нас дуже важливо, що у Рівненської області є стратегія – розвиток туризму. І ті історичні пам’ятки архітектури, які є на території Рівненської області, важливо підтримати», - зазначив Андрій Павелко.

Нагадаємо, наступний 2018 рік в Україні анонсовано Роком культурної спадщини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-