Журналісти іноземних видань готові популяризувати туристичну Харківщину

Журналісти іноземних видань готові популяризувати туристичну Харківщину

1815
Ukrinform
Група журналістів з країн Сходу і Європи зацікавилися популяризацією туристичної Харківщини у своїх державах.

Ця тема обговорювалася на прес-бранчі, який відбувся у Харкові за участю іноземних гостей, представників місцевої влади і туроператорів Харківщини, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На Харківщині, включаючи Харків, діють більш як сто сертифікованих туристичних маршрутів, які обслуговують спеціалісти комунальних агентств. Нам є, що показати в області: від єдиного в Україні сільського Пархомівського музею, створеного в 50-ті роки за ініціативою місцевого вчителя історії Опанаса Лунева, де зберігаються, у тому числі, оригінальні твори Пікассо і Малевича, до унікального меморіального музею-садиби українського філософа і поета Григорія Сковороди в Золочівському районі і великого художника Іллі Рєпіна в Чугуєві. Привабливі і музеї у Харкові: історичний, літературний, музей землячки, льотчиці Валентини Гризодубової, музей знаменитих земляків, включаючи Клавдію Шульженко і Людмилу Гурченко, музей зібраних зі всього світу театральних ляльок у театрі ляльок... Проте, поки що туризм на Харківщині переважно не внутрішній, а виїзний, і є, над чим працювати", - зазначив начальник Управління культури і туризму Харківської ОДА Олег Яцина.

Як сказав, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, власний кореспондент агентства "Сіньхуа" в Києві Чень Цзюньфен, китайці охоче купують тури в Україну: "Їх не лякає воєнний конфлікт на сході країни. Зате тут хороша екологія, тоді як у Китаї це проблема промислових міст".

Читайте також: Унікальну селянську хату кінця ХІХ століття покажуть туристам на Харківщині

"Я й інші учасники прес-туру більше писатимемо про туристичні маршрути України і, зокрема, Харківської області: вони на те заслуговують. Проте, вважаю, що тут потрібно більше уваги приділити сільським дорогам і більше спілкуватися з населенням, рекламуючи місцеві маршрути. Наприклад, у Китаї завдяки такому спілкуванню затвердився екотуризм для літніх небагатих людей, які надають перевагу прогулянкам лісом або риболовлі над всіма іншими розвагами. Водночас, китайські туроператори враховують будь-які побажання, і у нас набирають обертів тури для багатих: наприклад, спуск у батискафах на глибину або сходження на гірські вершини з інструкторами", - додав колега.

Як було зазначено під час прес-бранчу, гості міста - журналісти агентств CIHAN (Туреччина), "Сіньхуа" (КНР), "Звязда" (Білорусь), "Чеськоліпський денник" (Чехія), Телерадіо Молдови, телеканал АrataFilm (Литва) - у рамках прес-туру побувають на популярних туристичних об'єктах Харківщини, зокрема, у Шарівському палацово-парковому комплексі та Пархомівському історико-художньому музеї ім. Лунева.

Також заплановано зустрічі з харківськими істориками, блогерами, журналістами, які можуть розповісти про пам'ятки Харкова та області.

Прес-бранч відбувся у рамках прес-туру, організованого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України з метою популяризації привабливості і безпеки туризму в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>