Сонячні батареї встановили вже 1600 родин – Савчук

Сонячні батареї встановили вже 1600 родин – Савчук

Укрінформ
За останні 3 роки в українські проекти «чистої» енергетики інвестовано близько 700 млн євро. Майже 300 млн євро спрямовано на виробництва «зеленої» електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.

Це свідчить про по-справжньому дієве удосконалене законодавство, а також про те, що бізнес у цій ніші активізувався і це лише початок, заявив голова Державного агентства з  енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, повідомляє у неділю Урядовий портал.

«Після удосконалення «зеленого» тарифу у 2015 році запрацював ще один напрям – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже більше 1600. За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро», - розповів Савчук та зауважив, що відкривається великий ринок використання сонячних електроустановок домогосподарствами. Це, у свою чергу, потребуватиме вигідних програм фінансування.

Читайте також: Приватизація в електроенергетиці прямо вплинула на ріст тарифів - експерт

Савчук також відзначив ті законодавчі ініціативи, які стимулюватимуть інвесторів вкладати кошти у проекти з відновлюваної енергетики. Це і можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу «чистої» електроенергії, і стимулюючий тариф на тепло «не з газу», і нова ініціатива про полегшення доступу до мереж виробникам «зеленої» електроенергії.

 «Участь банків у фінансуванні таких проектів вкрай важлива, адже безпосередньо впливає і на економіку країни. Красномовний приклад – 4,5 млрд грн взятих населенням «теплих кредитів». Це кошти, які зайшли у ринок виробництва та використання енергоефективних матеріалів та обладнання», - підкреслив Савчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-