Роскосмос відкликає ракетні двигуни, з яких вкрали дорогоцінні метали

Роскосмос відкликає ракетні двигуни, з яких вкрали дорогоцінні метали

3518
Укрінформ
Керівництво "Роскосмосу" вирішило відкликати на Воронезький механічний завод (ВМЗ) всі двигуни другої і третьої ступені ракет-носіїв "Протон-М". НВО "Енергомаш" належить провести аудит і додатковий технічний контроль всіх двигунів, які вже виробили на ВМЗ.

Про це повідомляє "КоммерсантЪ" із посиланням на власні джерела.

"Зокрема, замість матеріалів зі вмістом дорогоцінних металів, які мають застосовуватися на цьому типі двигунів, використовувалися менш жаростійкі, які використовуються в інших типах двигунів, що випускаються на ВМЗ", - зазначається в публікації.

Про проблеми з рідинними ракетними двигунами, що використовуються в ракетах-носіях "Протон-М", виданню розповіли кілька топ-менеджерів підприємств космічної промисловості.

За їх словами, йдеться про двигуни РД-0210/0211 і РД-0213/0214 виробництва Воронезького механічного заводу: вони встановлюються на другу і третю сходинку "Протона" відповідно.

Проблема розкрилася деякий час тому в ході вогневих випробувань одного з двигунів другого ступеня, кажуть джерела "Ъ": за результатами розслідування причин інциденту з'ясувалося, що при збиранні вироби використовувалися "неліквідні компоненти".

Цей факт не залишився поза увагою російських правоохоронних органів: зараз на підприємстві працюють співробітники ФСБ, прокуратури і СКР. Вони намагаються зрозуміти, як заміна матеріалів залишилася непоміченою представниками численних структур, які відповідають за контроль якості.

"За документами, які підписували перевіряючі, двигуни у повному порядку",— уточнив співбесідник "Ъ".

Відтак, як зізналося джерело "Ъ", на одному з воронезьких оборонних підприємств під час виїзної наради керівництва "Роскосмосу" було озвучено рішення про відкликання двигунів для "Протонів" на завод-виробник для перевірки та, у разі необхідності, усунення недоліків.

"Мова йде про всі без винятку двигуни для "Протонів", випущені на ВМЗ за останні кілька років. Це десятки одиниць, включаючи ті, що вже були доставлені на космодром Байконур,— уточнив один із співрозмовників "Ъ".

Перевірки позначаться на термінах пусків "Протонів": перший старт в космос із Байконура, за найоптимістичнішими прогнозами, відбудеться не раніше літа, хоча раніше був запланований на лютий.

Нагадаємо, 1 грудня 2016 року за рахунок руйнування двигуна РД-0110 сталася аварія ракети-носія "Союз-У" і був втрачений вантажний корабель "Прогрес МС-04". Всі треті ступені ракет сімейства "Союз" із двигуном, що призвів до аварії "вантажівки", були відкликані з Байконура на ВМЗ для перевірок. За підсумками "розбору польотів" гендиректор заводу Іван Коптєв "у зв'язку з незадовільною роботою і якістю продукції" подав заяву про відставку за власним бажанням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-