Британії не слід пускати до себе брудні російські гроші – експерт

Британії не слід пускати до себе брудні російські гроші – експерт

Укрінформ
Великобританії варто уважніше ставитися до брудних грошей, що інвестуються у економіку Об’єднаного королівства із Росії.

Таку думку у статті для видання «Europe’s Edge» висловив експерт з питань політики безпеки Європейського Центру політичного аналізу (Лондон) Едвард Лукас.

«Серйозна відповідальність лежить на Великобританії. Якщо уряд Терези Мей хоче продовжити успіхи минулого тижня (коли багато країн видворило дипломатів РФ – ред.), йому слід показати свою готовність зазнати певних економічних втрат й піти на деякий політичний ризик. Понад усе Британії необхідно щось вдіяти із хвилею брудних російських грошей, які протягом останньої чверті сторіччя проходять через Лондон та верхні щаблі ринку нерухомості», - пише Лукас.

Читайте також: Трамп: Ніхто не займає більш жорстку позицію проти Росії, ніж я

На його переконання, отримані унаслідок корупції російські гроші завдають безпосередньої шкоди Великобританії.

«Ці статки є не лише продуктом корупції, але й створюють корупцію там, куди вкладаються. Банкіри, юристи та бухгалтери звикають до необхідності мати справу із бандитами і ставляться до них, як до поважних клієнтів. Приплив грошей створює фінансові плацдарми: компаній та індивідів, особистий достаток яких залежить від хороших відносин із РФ», - стверджує автор.

Читайте також: Чи готова Україна до «ідеального президента»?

За його словами, «ці бастіони економічних інтересів швидко стають політичними». «Вони ускладнюють супротив російську шантажу у енергетичній, військовій та інших сферах», - запевняє Лукас.

Найбільш ефективним засобом припинення цього є виведення за рамки закону анонімного бенефіціарного володіння, яке дозволяє у деяких випадках не розкривати контролюючим органам кінцевого вигодонабувача. «Британія запізніло посилює правила бенефіціарного володіння, але із досить ліберальним терміном набуття законної сили у 2021 році. Більш правильними часовими рамками мали б стати кілька місяців чи навіть тижнів. Росія спостерігає, як і наші союзники», - підсумовується у статті.

Читайте також: Британія шукає "пропорційну відповідь" на загрозу з боку Росії - Мей

Як повідомлялося, 4 березня у британському Солсбері були отруєні колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія.

Британський прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність за напад, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи "Новічок", розробленою в РФ.

Близько 30 країн, а також НАТО вирішили вислати російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини у Солсбері.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-