Україна тимчасово відступає від Конвенції з прав людини - Рада Європи

Україна тимчасово відступає від Конвенції з прав людини - Рада Європи

Укрінформ
Постійне представництво України при Раді Європи передало генеральному секретарю РЄ оновлену інформацію щодо відступу від зобов'язань, узятих відповідно до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, у зв'язку з воєнним станом.

Про це повідомляється на сайті РЄ, передає Укрінформ.

Це регулярний звіт, підготовлений Міністерством юстиції, у якому перелічено статті Конвенції, які довелось порушити Україні через агресивну війну РФ.

Зокрема, у звіті йдеться про кілька статей Конвенції, яка робить подібні відступи легальними на основі статті 15 – «Відступ від зобов'язань під час надзвичайної ситуації, під час війни або іншої суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації».

Обмеження, про які поінформувала Україна, стосуються статті 16 "Про обмеження політичної діяльності іноземців", статті 9 "Про свободу думки, совісті та релігії", а також 13 статті "Щодо права на ефективний засіб правового захисту".

У ній ідеться про те, що «кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб правового захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження».

Читайте також: Новий комісар Ради Європи з прав людини під час візиту в Україну озвучив пріоритети

Раніше у зв'язку з агресією РФ українська влада надіслала у Раду Європи перелік пунктів, щодо яких можуть бути запроваджені обмеження. Ішлося про широкий спектр можливих порушень, зокрема, «недоторканність житла, таємниця поштових відправлень, телефонних розмов, а також свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, повертатися на неї, право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, а також право вільно збирати вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію».

Як повідомляв Укрінформ, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про підтримку відбудови України.

У ній євродепутати закликають усі країни, де РФ має рахунки, вжити необхідних заходів, щоб забезпечити передання цих активів для відновлення інфраструктури України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-