Росія утримує понад сто українців без винесення обвинувачення - правозахисниця

Росія утримує понад сто українців без винесення обвинувачення - правозахисниця

Укрінформ
Росія незаконно утримує понад 100 цивільних українців у статусі інкомунікадо, без винесення обвинувачення. Серед них, зокрема жителі тимчасово окупованих Херсонської та Запорізької областей.

Про це завила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник в Медіацентрі Україна — Укрінформ на пресконференції "Політв'язні Кремля: що відбувається з українцями, яких Росія утримує за ґратами?".

"Коли ми говоримо про інкомунікадо, коли Росія не підтверджує незаконне утримання українців, утримує їх без обвинувачення, зокрема, це люди, які були вивезені з окупованих Херсонської та Запорізької областей. Точної цифри, на жаль, назвати не можна, але це точно понад 100 осіб", - сказала вона.

За словами Скрипник, на сьогодні за міжнародними стандартами верифіковано лише 53 людини, і цей список передано до незалежної комісії ООН з розслідування злочинів в Україні.

Читайте також: У російських колоніях тримають 150 політвязнів Криму - правозахисники

При цьому правозахисниця зазначила, що дуже важко виявити кількість людей, яких утримують без обвинувачення. Їх прізвища не фігурують на жодному судовому сайті, до них не може прийти адвокат, частину з них постійно перевозять, можуть навіть вивезти в Росію.

Скрипник нагадала, що серед утримуваних також іспанський волонтер Мар’яно Гарсіа Калатаюда, відомий як Маріо. Його перевезли з Херсону, де було затримано, до Криму. Також окупанти незаконно утримують без винесення обвинувачення міського голову Голої Пристані Олександра Бабича, якого загарбники викрали 28 березня. Вони перебувають у СІЗО Сімферополя.

Раніше Укрінформ повідомляв, що Росія утримує у більш ніж 30 колоніях і слідчих ізоляторах в різних регіонах країни та на окупованих територіях тисячі українських громадян, які не є військовополоненими.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-