Правозахисники

22 березня 2023


Правозахисники закликають негайно госпіталізувати та звільнити громадянську журналістку Данилович

Правозахисні, громадські організації закликали негайно забезпечити госпіталізацію незаконно ув’язненої громадянської журналістки Ірини Данилович, звільнити її та припинити політично мотивоване переслідування за її громадську та журналістську діяльність.

20 березня 2023


Правозахисниця: Ордер МКС на арешт показує, що контакти з путіним - високий ризик для лідерів держав

Рішення Міжнародного кримінального суду не унеможливлює зустрічей президента рф володимира путіна з керівниками інших держав, зокрема на території рф, але це сигнал для них про високий ризик таких зустрічей.

17 березня 2023


Правозахисники закликають ВР відхилити законопроєкти, що обмежують право на доступ до судових рішень

Представники громадських організацій закликають народних депутатів України відхилити проєкти законів №7033-д, що передбачає обмеження доступу до судового реєстру, та №8359, що дозволяє не проводити запис судових засідань.

15 березня 2023

13 березня 2023


МІПЛ з'ясувала місцезнаходження 1 075 цивільних, захоплених на окупованих територіях

Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) станом на минулий тиждень ідентифікувала 1075 цивільних – громадян як нашої держави, так і інших країн, які були захоплені на окупованих територіях і вивезені звідти.


«Вироки» бійцям ЗСУ на окупованих територіях не вплинуть на процес їх звільнення - правозахисники

«Вироки», які виносяться квазісудовими утвореннями на окупованих росією територіях щодо наших військовослужбовців, є нікчемними і вони нічого не означають для подальшої долі цих військовополонених.

04 березня 2023

03 березня 2023

24 лютого 2023

23 лютого 2023


Правозахисники закликають долучитися до «шторму» в соцмережах до Дня спротиву окупації Криму

У Кримськотатарському ресурсному центрі влаштовують "шторм" у соцмережах під назвою “Боролися тоді — переможемо зараз” до Дня спротиву окупації Криму та закликають до нього долучатися.

22 лютого 2023

14 лютого 2023

26 січня 2023


Матвійчук у ПАРЄ: Спецтрибунал щодо злочинів рф в Україні треба створити без зволікань

росія хоче довести, що демократія, верховенство права та права людини є фальшивими цінностями. Відтак треба створити дієві правові механізми, щоб зупинити звірства і покарати тих, хто їх скоював.

24 січня 2023


У базі даних правозахисників є інформація про понад 30,5 тисячі злочинів армії рф - Захаров

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що підтверджує статус потерпілого внаслідок агресії рф, дасть підставу у майбутньому претендувати на частину репарацій від росії після перемоги України. 

17 січня 2023


Правозахисники назвали основні тенденції порушень прав людини в окупованому Криму за минулий рік

Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Барієв назвав основні тенденції порушень прав людини російськими загарбниками у тимчасово окупованому Криму і на тимчасово захоплених територіях Херсонщини та Запоріжжя за минулий рік. 

09 січня 2023

04 січня 2023

26 грудня 2022

09 грудня 2022


Збройна агресія рф проти України є агресією проти міжнародного права - правозахисниця

Українські правозахисники взяли участь у 21-й сесії Асамблеї держав-учасниць Римського статуту в Гаазі, де закликали до партнерства та підтримки України у її боротьбі щодо досягнення справедливості.

08 грудня 2022


Потрібна інституція для ідентифікації дітей на захоплених рф територіях - правозахисник

Директор “Інституту стратегічних досліджень та безпеки”, правозахисник і адвокат Павло Лисянський вважає за необхідне створити держінституцію, яка ідентифікуватиме українських дітей на тимчасово захоплених рф територіях.

02 грудня 2022

27 листопада 2022

17 листопада 2022


росія утримує в себе близько 20 тисяч українців - правозахисниця

З початку повномасштабного вторгнення росія викрала чи вивезла понад 20 тисяч українців – як комбатантів, так і цивільних, повернення яких додому є головною метою не лише держави, а й правозахисних організацій.

07 листопада 2022

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-