Більшість біженців хочуть повернутися з Польщі до України - посол Зварич

Більшість біженців хочуть повернутися з Польщі до України - посол Зварич

Укрінформ
Більшість наших співгромадян, які рятуються від війни в Польщі, хочуть повернутися додому. Здобутий у цій країні досвід вони зможуть використати для відбудови України.

Про це в ефірі польського радіо TOK.FM заявив посол України в Польщі Василь Зварич, передає Укрінформ.

“Більшість українців, які тимчасово проживають у Польщі, хочуть повернутися до України. Для них можливість певний час пожити в Польщі є досвідом, який вони використовують для власного розвитку. Досвід роботи у Польщі потім можна було б застосувати в Україні для відбудови нашої держави”, - переконаний посол.

Він висловив вдячність народові та владі Польщі за відкритість, доброзичливість, дружнє ставлення до українців, які мусять шукати тимчасовий прихисток.

“Це величезна допомога, і ми за це безмежно вдячні”, - наголосив український дипломат.

Читайте також: Посол Зварич привітав поляків з Різдвом

Зварич зазначив, що до кінця цього року Україна прагне відновити територіальну цілісність, включно з Кримом і Донбасом. І це закладено в представленому Президентом України мирному плані.

За його словами, формула миру базується на Статуті ООН і загалом на міжнародному праві.

“Логіка і сенс цієї формули полягає в тому, що кожна цивілізована країна, навіть найбільш нейтральна, могла б знайти у ній місце та взяти на себе лідерство в тому чи іншому рішенні, відповідно до власного національного інтересу”, - пояснив посол.

Читайте також: Україна розраховує на підтримку G7 формули миру, запропонованої Зеленським - Єрмак

Він нагадав, що формула миру містить десять пунктів: від ядерної, продовольчої, енергетичної безпеки та визволення військовополонених і депортованих до виконання Статуту ООН – відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, виведення російських військ з усієї території України, включно з Кримом і Донбасом, а також питання справедливості.

Як відомо, в Польщі перебувають майже 2,5 млн українців, близько мільйон з яких прибули до країни після 24 лютого.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-