Ляшко попереджає про штрафи в 65 тисяч керівників лікарень, які урізатимуть ставки

Ляшко попереджає про штрафи в 65 тисяч керівників лікарень, які урізатимуть ставки

Укрінформ
Керівнику медичного закладу, який незаконно переводить працівника на 0,5 ставки, загрожує штраф у 65 тисяч гривень.

Як передає Укрінформ, про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко написав у Фейсбуці після зустрічі з в.о. голови Державної служби України з питань праці Ігорем Дегнерою.

"Обговорили питання контрольних заходів щодо виплат заробітної плати медичним працівникам та незаконних переведень на 0,5 ставки зі збереженням навантаження на ставку. Якщо такий факт буде зафіксовано, то керівнику медзакладу загрожує штраф 65 000 гривень за кожного такого працівника", - зазначив Ляшко.

Читайте також: Кредит на зарплати: НСЗУ прокоментувала ситуацію зі Славутською лікарнею

Ляшко порадив медикам у такій ситуації звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці.

За його словами, законодавство передбачає, що Держпраці проводить інспекційні перевірки, якщо отримає звернення від працівника про порушення законодавства про працю. При цьому інспекторам заборонено розголошувати джерело скарги та повідомляти, що відвідування було у зв’язку з отриманням такої скарги.

"Домовились, що найближчим часом відпрацюємо на урядовій нараді доручення про здійснення перевірок у закладах первинної та екстреної медичної допомоги, оскільки вони вже повністю отримали свої виплати від НСЗУ", - зазначив Ляшко.

Держпраці буде залучене до перевірок тих медичних закладів, звідки надходить найбільше скарг щодо виплат заробітних плат (номер гарячої лінії МОЗ 0-800-60-20-21), а також тих, де офіційно зафіксована заборгованість.

Читайте також: Базова зарплата медиків не виключає надбавок, премій та інших доплат - МОЗ

"Додатково на зустрічі обговорили й запланували посилити співпрацю з визначення лабораторій, які проводять атестацію робочих місць за умовами праці та контролю їх діяльності. Крім того, підняли питання вдосконалення проведення медичних оглядів працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, та потенційну можливість цифровізації результатів атестації робочих місць та медичних оглядів", - додав Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ,12 січня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову про підвищення зарплати медпрацівникам.

Читайте також: Тимошенко закликав медиків повідомляти про невиплату підвищеної зарплати

Ця постанова поширюється на всі державні та комунальні заклади охорони здоров'я, а також установи та підприємства, які уклали договір з НСЗУ. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер. З 1 січня 2022 року зарплата лікаря має бути не менша за 20 тис. грн, для медичної сестри - 13,5 тис. грн, забезпечення такого рівня заробітної плати визначено в бюджеті на 2022 рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-