Ткаченко: «Кришталева стіна плачу» в Бабиному Яру - це про пам’ять, життя і смерть

Ткаченко: «Кришталева стіна плачу» в Бабиному Яру - це про пам’ять, життя і смерть

Фото
Укрінформ
Новий об'єкт Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» «Кришталева стіна плачу» символізує пам'ять, біль, а також життя та смерть.

Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Вчора відбулась церемонія відкриття Кришталевої стіни плачу, створеної Мариною Абрамович. Дуже зворушливо. Це про пам’ять. Це про біль. Це про життя і смерть. Особисто для мене прозорі кристали кварцу, які начебто проросли скрізь чорний антрацит – це надія, що пробивається з лютого, чорного болю трагедії. Надія, що подібне ніколи не повториться", - написав Ткаченко.

Інсталяція «Кристалічна стіна плачу» в Бабиному Яру / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Він зазначив, що впродовж останніх днів в Україні відбулося чимало подій, включно із вшануванням праведників Народів світу з України, які говорять про те, що на цій землі – всі грані своєї історії, що робить нас всіх сильнішими.

Читайте також: Президент: Нові об’єкти з’являються у «Бабиному Яру» щомісяця

За його словами, люди, які були присутні на церемонії, залишали її мовчки, бо ж церемонія була емоційно приголомшлива, складна, але водночас така вагома для збереження пам’яті. "Особливо для наступних поколінь, зв’язок і розуміння трагедії у яких з часом не повинні втрачатись", - написав Ткаченко.

Як повідомлялося, у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» 6 жовтня відбулися заходи до 80-х роковин трагедії. Зокрема, був представлений новий об’єкт Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» – «Кристалічна стіна плачу» всесвітньо відомої художниці Марини Абрамович.«Кришталева стіна плачу» є одним із найбільших у Європі артоб’єктів, збудованих протягом останнього десятиліття.

Читайте також: Президент про «Бабин Яр»: Це - місце, яке Господь покинув назавжди, а диявол оминає стороною

Під час Другої світової війни нацисти, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення було зобов'язане з'явитися до Бабиного Яру. Людей групами проводили через пропускний пункт, після чого заганяли на край яру і розстрілювали. Цього та наступного дня жертвами розправи стала 33 771 особа.

Загалом масові вбивства в урочищі тривали до самого відходу нацистів з міста: за офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько ста тисяч людей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-