Опитування виявило дві найбільші мрії українців

Опитування виявило дві найбільші мрії українців

Укрінформ
Більшість українців мріє мати міцне здоров'я, на другому місці у переліку мрій - підвищення зарплат та пенсій

Про це свідчать результати проведеного до 30-ліття Незалежності України соціологічною групою «Рейтинг» соціологічного опитування "Покоління незалежності: цінності та мотивації", презентовані на пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Українці мріють про міцне здоров’я (58%). Хороший фізичний стан – це одна з базових потреб людини. Пандемія, яка є загрозою здоров’ю, також могла вплинути на актуалізацію цього показника», - йдеться у дослідженні.

Як зазначається, на другому місці у переліку мрій - підвищення зарплат та пенсій (41%). "Для бідних це мрія №1, для них вона навіть дещо важливіша, ніж здоров’я. Мрія про дітей та онуків – на третьому місці (40%)", - зауважують соціологи.

Читайте також: Українці назвали найбільші перешкоди для розвитку країни

Зазначається, що мрія про міцне здоров’я популярніша серед жінок, аніж чоловіків. Зокрема, з 25 років 60% жінок актуалізують цю мрію, а для чоловіків вона стає значущою після 50 років.

За даними опитування, про великий будинок і подорожі мріють 16-17% опитаних. Як і у сферах інтересів, подорожувати частіше мріють жінки, зокрема до 40 років. Також мрія про великий будинок більш важлива жінкам, аніж чоловікам.

Читайте також: Чи потрібна країні «сильна рука» - що думають українці

Водночас результати дослідження засвідчили, що лише 10% українців мріють про кар’єру. Найбільше таких (45%) - серед молодих жінок, віком 16-24 років. Серед жінок 25-30 років таких наполовину менше (21%), бо з’являється ще мрія про дітей і родину. Молоді хлопці в 16-24 роки більше зорієнтовані на власну справу (38%), ніж на кар’єру (серед жінок їхнього віку таких 28%).

За даними соціологів, про щасливе кохання мріють 14% опитаних, при цьому для чоловіків воно важливіше: наприклад, у віці 25-40 років з жінок лише 14% мріють про кохання, а серед чоловіків таких 22-24%. Кожен десятий чоловік віком від 60 років мріє про щасливе кохання, тоді як серед жінок цього віку майже ніхто про це вже не мріє.

Читайте також: Свобода VS достаток: що цінують українці та чим готові поступитися

З тих, хто хоче працювати закордоном, лише кожен десятий мріє про переїзд туди, зазначають дослідники.

Повідомляється, що подорожі, спорт, здоровий спосіб життя, музика та саморозвиток найбільш цікаві українцям - ці сфери обрали від чверті до третини респондентів. Найменше українців цікавить мода (всього 3%), не дуже привертають увагу релігія, історія, політика (8-9%). Помірний рівень цікавості щодо екології, кулінарії, технологій, економіки та кіно (12-19%).

При цьому покоління Незалежності найбільше цікавить спорт, подорожі, музика та саморозвиток. Подорожами цікавляться майже всі, окрім найстарших.

Читайте також: Троє з чотирьох українців вважають себе щасливими

"Спорт і саморозвиток втрачають позиції після 40 років: з найстарших спорт обрали лише 21%, тоді як у віці 16-24 – це 50%. Чоловікам більш цікавий спорт (48%), жінкам – подорожі (39%), кулінарія (26%) і здоровий спосіб життя (36%)", - повідомляють соціологи.

За їхніми даними, в очах більшості (60%) сучасна українська молодь патріотична та моральна, водночас третина опитаних має протилежну думку.

Опитування проведене 20 липня – 9 серпня 2021 року, участь у ньому взяли українці віком від 16 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 20 тисяч респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: по Україні – не більше 1,0%, по області – не більше 4%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-