Троє з чотирьох українців вважають себе щасливими

Троє з чотирьох українців вважають себе щасливими

Дослідження
Укрінформ
Три чверті українців стверджують, що можуть назвати себе щасливими людьми.

Про це свідчать дані всеукраїнського соціологічного дослідження «Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України», проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією «Нью Імідж Маркетинг Груп», передає Укрінформ.

"Результати опитування показали, що 39% респондентів однозначно вважають себе щасливими людьми і 37% скоріше вважають себе такими", - зазначають аналітики.

За їхніми даними, жителів різних регіонів майже не відрізняються у відповідях щодо визначення себе щасливими людьми, розбіжності становлять лише кілька відсотків: Захід – 78%, Центр – 77%, Південь – 77%, Схід – 73%.

Згідно з результатами дослідження, за віковим критерієм також немає явних розбіжностей щодо визначення себе щасливими, лиш серед молоді ця частка є найвищою порівняно з іншими поколіннями. Зокрема, 49% молоді однозначно вважають себе щасливими людьми, а 38% – скоріше є щасливими. Водночас 40% респондентів вікової категорії 31-54 роки відносять себе до щасливих людей і скоріше відносять – 39%. А серед покоління віком від 55 років однозначно щасливими вважають себе 33%, скоріше щасливими – 36%.

Аналітики наголошують, що більшість громадян (58%) впевнені, що успіх є тотожним щастю, натомість протилежної думки дотримується кожен третій респондент. Переважно усі покоління погоджуються з тезою про тотожність матеріального успіху та щастя. При цьому серед молоді (18-30 років) 29% однозначно визнають успіх тотожним щастю, а 36% – скоріше визнають. Серед респондентів вікової категорії 31-54 років тих, хто з такою тотожністю однозначно погоджується і скоріше погоджується, - по 30%. А серед старшого покоління віком від 55 років однозначно вважають тотожними успіх і щастя 25%, скоріше тотожними – 28%.

Читайте також: 30 років Незалежності: Все більше європейці, все далі від Росії

Як зазначається, по регіонах найбільша частка тих, хто ототожнює успіх і щастя, - на сході України, де 36% респондентів назвали ці поняття однозначно тотожними та 31% - скоріше тотожними, і на Півдні, де 31% однозначно ототожнює успіх й щастя, а 34% – скоріше вважають їх тотожними.

"Зокрема успішна людина, на думку більшості громадян України, – це та, яка має роботу з гідною зарплатнею (так вважають 52% респондентів) та займається улюбленою справою (47%)", - констатують аналітики.

За їхніми даними, молодь частіше за інші покоління вважає успішною людиною того, хто має бізнес (26%) та добрі зв’язки (19%), а також удвічі частіше за старше покоління згадує такий критерій успіху, як приналежність до IT-індустрії (14%). Старше ж покоління частіше за інші вікові групи називає успіхом наявність роботи з гідною оплатою праці (55%).

Крім того, на Заході частіше за інші регіони критерієм успіху називають наявність улюбленої справи (49%). На сході України ж загалом успіхом вважають наявність бізнесу (25%), депутатство (22%), добрі зв’язки (20%), статус олігарха (25%) та приналежність до IT-спеціальності (13).

Всеукраїнське соціологічне дослідження «Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України» проведене у період з 17 липня по 1 серпня 2021 року на всій території України. Загалом опитано 5000 громадян face-to-face віком від 18 років. Результати є репрезентативними як на рівні всієї країни, так і на рівні макрорегіонів. Статистична похибка для вибіркової сукупності на рівні країни з імовірністю 0,95 не перевищує 1,41%, на регіональному рівні – 3,16%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-