Рада скасувала на час карантину штрафи за виїзд з ОРДЛО через Росію

Рада скасувала на час карантину штрафи за виїзд з ОРДЛО через Росію

Укрінформ
ВР ухвалила закон, який пропонує під час карантину не застосовувати до громадян України, мешканців тимчасово окупованих територій, адміністративні стягнення, пов’язані з порушенням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї (№5478).

Як передає кореспондент Укрінформу, за нього проголосували 292 народні депутати.

Так, документом передбачається встановити, що до громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, на період дії карантину або на час блокування діяльності контрольних пунктів в’їзду-виїзду, не застосовуються адміністративні стягнення та заходи впливу за адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї, якщо такі порушення настали з підстав гуманітарного характеру, визначених Кабінетом Міністрів. Зокрема, повернення до місця проживання, возз’єднання сім’ї, важка хвороба або смерть близьких родичів, необхідність забезпечення лікарськими засобами або проходження лікування, прийняття спадщини, перетин КПВВ з метою відвідування закладу освіти для навчання, виїзд з тимчасово окупованої території на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі.

Очікується, що закон дозволить встановити додаткові гарантії з боку держави щодо дотримання прав та свобод громадян України, які у зв‘язку з обставинами, незалежними від їх волі, змушені порушувати законодавство України в частині порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

Читайте також: Скасувати штрафи за виїзд з ОРДЛО через Росію можуть до літа – Арестович

Як повідомлялося, у зв‘язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України та пов’язаної з цим тимчасової окупації частини території України перетин адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим, а також лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях можливий лише через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ).

З початком пандемії COVID-19 та запровадженням у зв’язку з необхідністю протидії захворюванню обмежувальних карантинних заходів ситуація із перетином КПВВ погіршилася. З березня 2020 року КПВВ періодично не функціонували або функціонували в обмеженому режимі. Це спричинило суттєве збільшення випадків порушень: в'їзд на підконтрольні Києву території через кордон РФ.

Читайте також: Тенденцій до розблокування роботи КПВВ на сході України немає — правозахисник

Наразі за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачено адміністративне стягнення у виді штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 тис. грн до 5,1 тис. грн.). Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за вказане правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-