В Україні запроваджують нову програму моніторингу якості повітря

В Україні запроваджують нову програму моніторингу якості повітря

Укрінформ
В Україні запроваджується регіональна програма з установки постів моніторингу якості атмосферного повітря.

Про це розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у програмі "Официальный разговор" на телеканалі "Дом", передає Укрінформ.

"Якщо ми говоримо про Київ, то в місті буквально нещодавно відкрили два таких пости. Це дороге устаткування, пости розташовані на лівому березі. Я знаю, що Київська міська державна адміністрація планує у 2021 році продовжувати цю програму. Такі самі позитивні приклади є в Київській і Дніпропетровській областях", — розповів заступник міністра.

Читайте також: Зниження забруднення повітря врятує щороку 50 тисяч життів у Європі

За його словами, завдяки цим постам моніторингу з'явиться можливість збирати повну інформацію про стан повітря на всій території України. На підставі цих даних будуть ухвалювати рішення, як поліпшити якість повітря в країні.

Стрілець також зазначив, що зараз Київ часто потрапляє до списку міст із найзабрудненішим повітрям, але причиною цього може бути не саме забруднення, а неправильна технологія вимірювання.

"Якщо ви звернете увагу, то поганий стан повітря зазвичай показується восени, коли у нас відбувається температурна інверсія — тепла земля починає охолоджуватися, і з’являється туман. І туман сприймається як пилове забруднення. Тому що методи вимірювання якості повітря в недорогих датчиках сприймають туман як пил при вологості понад 90%", — додав він.

Читайте також: Україна приєдналася до євросистеми контролю якості повітря

Як повідомляв Укрінформ, у столиці вже працюють два пости моніторингу повітря – в Дарницькому та Дніпровському районах міста – на вул. Архітектора Вербицького, 26, та на Харківському шосе, 7/1. Система вимірює понад 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак (задушливий запах, неорганічна сполука), а також пил. Влаштовані також і газоаналізатори, що вимірюють формальдегід, метил меркаптан, та пробовідбірники для важких металів.

За словами мера Києва Віталія Кличка, ще три пости планується встановити до кінця цього року в Печерському, Оболонському та Солом’янському районах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-