КСУ на спецзасіданні 17 березня розгляне вчинення Тупицьким дисциплінарного проступку

КСУ на спецзасіданні 17 березня розгляне вчинення Тупицьким дисциплінарного проступку

Укрінформ
Конституційний Суд призначив на 17 березня спеціальне пленарне засідання, на якому розгляне питання про вчинення головою КСУ Олександром Тупицьким істотного дисциплінарного проступку.

Як передає Укрінформ, про це повідомив під час засідання Великої палати КС заступник голови КС Сергій Головатий, який знову головував з місця очільника суду Тупицького.

Зокрема, після початку пленарного засідання суддя Олександр Литвинов звернувся до Головатого: “Сергію Петровичу, тільки що у нарадчій кімнаті ми обговорювали питання щодо місця голови Конституційного Суду. Будь ласка, займіть своє місце”.

На це Головатий відповів: “Я поставив запитання, чи є пропозиції до порядку денного”.

Своєю чергою новопризначений суддя Віктор Кичун зазначив: ”Шановні колеги! Пропоную і прошу підтримати позицію внести до порядку денного розгляд питання щодо скликання спеціального пленарного засідання для розгляду звернення про вчинення суддею Тупицьким Олександром Миколайовичем істотного дисциплінарного проступку, грубого та систематичного нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявленням його невідповідності займаній посаді. Прошу доповнити порядок денний цим питанням”.

Читайте також: Чвари в КСУ: Головатий під час розгляду справи зайняв місце Тупицького

Водночас Головатий зауважив, що судді поінформовані про скликання такого спеціального пленарного засідання на 17 березня.

“То ваша пропозиція про скликання його (засідання - ред.), тим більше, що судді не скликають його. Його скликає голова або за відсутності голови — заступник голови чи за відсутності заступника голови — старший за віком суддя”, - сказав Головатий.

Водночас суддя Кичун наполягав на внесенні цього питання до порядку денного.

Після цього суддя Олег Первомайський запропонував проголосувати за основу наявний порядок денний, а потім уже розглянути інші пропозиції.

Порядок денний судді підтримали одноголосно.

Після цього Кичун знову наполягав на внесенні до порядку денного питання скликання спеціального пленарного засідання.

Однак один із суддів зробив зауваження, що для включення цього питання до порядку денного має бути розпорядження голови суду і для цього є окрема процедура.

“Я думаю, що навряд чи ми можемо голосувати, бо уже є розпорядження про скликання спеціального пленарного засідання на 17 число. Як голова засідання я не можу ставити, оскільки є чинне розпорядження”, - відповів Головатий.

Як повідомляв Укрінформ, на період відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького на засіданнях Великої Палати суду головує його заступник Сергій Головатий, проте, до 4 березня він це здійснював зі свого місця. Потім він почав вести засідання з крісла голови КС, чим викликав невдоволення судді Олександра Литвинова. 4 березня він вимагав від Головатого пересісти на своє місце.

29 грудня 2020 року Президент України підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Таке рішення він ухвалив "після отримання та обробки фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора". Перед тим прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється в чиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні неправдивих свідчень. Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

26 лютого 2021 року Президент продовжив ще на місяць відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного Суду.

5 січня судді Конституційного Суду провели збори у зв'язку з указом Президента про відсторонення Тупицького і ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

19 січня Управління держохорони повідомило, що не допустило Тупицького в будівлю КС за результатами запитів Державного бюро розслідувань. У ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідуванню провадження стосовно нього.

Тупицький викликав на місце події правоохоронців.

1 лютого стало відомо, що до Верховного Суду надійшов позов Тупицького, в якому він оскаржує указ Президента про відсторонення його від посади судді КС.

3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення Голови КСУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-