За публічне приниження української мови “світить” до 3 років за ґратами - законопроект

За публічне приниження української мови “світить” до 3 років за ґратами - законопроект

4067
Ukrinform
Публічне приниження чи зневажання державної мови може бути прирівняне до наруги над державними символами, може передбачати покарання арештом до 6-ти місяців або позбавленням волі до 3-х років.

Про це йдеться в ухваленому в першому читанні законопроекті № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відповідним законопроектом пропонується внести зміни у статтю 338 Кримінального кодексу України та встановити, що публічне приниження та зневажання державної мови карається штрафом до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6-ти місяців, або позбавленням волі на строк до 3-х років.

Крім того, законопроектом передбачені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Ними пропонується встановити, що за порушення вимог щодо обов'язкового застосування української мови під час засідань, заходів, зустрічей в органах державної влади, місцевого самоврядування, на державних підприємствах, установах та організаціях тягне за собою накладання штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів або 3400-6800 гривень.

За порушення вимог щодо застосування української мови у сфері освіти, науки, культури, книговидання, інформації тощо тягне за собою штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів.

За порушення таких вимог на телебаченні та під час радіомовлення пропонується карати штрафом від 500 до 600 неоподатковуваних мінімумів.

Читайте також: Закон про мову: БПП проти інспекторів, що контролюватимуть рівень української

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яким пропонується створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови. Це рішення підтримали 261 депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>