До проекту Виборчого Кодексу подали рекордні 4400 поправок - Парубій

До проекту Виборчого Кодексу подали рекордні 4400 поправок - Парубій

Укрінформ
Голова Верховної Ради сподівається на ефективну роботу по підготовці до другого читання проекту Виборчого Кодексу, до якого наразі подано рекордну кількість пропозицій народних депутатів – 4400.

На цьому він наголосив в ефірі телекомпанії ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочу поінформувати усіх присутніх, що станом на сьогодні подано 4 400 поправок. Нагадаю вам, що найдовший законопроект в історії українського парламенту - не тільки цього скликання, а за 25 років – це зміни до процесуальних кодексів до судової реформи мали 3383 правки. Так що наш закон спільний досяг найвищого рівня дискусії», - зазначив Парубій.

Читайте також: Глава ВР назвав дискусійні положення законопроекту про антикорупційний суд

При цьому він сподівається, що профільний комітет ефективно попрацює над законопроектом до другого читання і надасть позитивні висновки стосовно його ухвалення.

«Я сподіваюсь, що комітет з такою величезною кількістю правок зможе професійно провести дискусію і дати свій результат і, сподіватись, на його позитивне рішення.

Парубій нагадав, що проектом кодексу пропонується внести зміни до законів про вибори народних депутатів, Президента та про місцеві вибори.

«Я вважаю, що можна викинути частину, яка передбачає певні зміни до закону про вибори Президента. Їх можна забрати, вони не суттєві. Базова річ в цьому законі – це вибори у Верховну Раду України», - підкреслив голова ВР.

Читайте також: У Раді зареєстрували проект звернення до польських Сейму та Сенату

Як повідомлялось, 7 листопада 2017 року ВР ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

“За” відповідний законопроект № 3112-1 проголосували 226 депутатів. Серед авторів законопроекту - Голова Верховної Ради та депутат Леонід Ємець.

Чинним законодавством передбачена змішана виборча система: 50% парламентаріїв обираються за мажоритарною виборчою системою, інші 50% – за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-