Глава ВР назвав дискусійні положення законопроекту про антикорупційний суд

Глава ВР назвав дискусійні положення законопроекту про антикорупційний суд

Укрінформ
Положення законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду щодо повноважень Громадської ради міжнародних експертів викликатимуть найбільшу дискусію серед народних депутатів.

На цьому наголосив в ефірі телекомпанії ICTV у понеділок ввечері голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«І найголовніша дискусія буде по компетенції Громадської ради міжнародних експертів. Отже дискусія іде в тому, що міжнародні партнери рекомендують, щоб Громадська рада міжнародних експертів могла під час розгляду давати свою оцінку щодо того чи іншого кандидата і щоб Вища кваліфікаційні комісія суддів брала на розгляд лише тих кандидатів, які пройшли попереднє обговорення громадської ради і відповідно вже їх подавала на остаточне затвердження. Я думаю, от тут буде наша найбільша дискусія», - підкреслив голова ВР.

Читайте також: Рада завтра може почати розгляд законопроекту про Антикорупційний суд

Окрім того серед найбільш дискусійних положень законопроекту спікер назвав вимоги до кандидатів у судді, а також юрисдикцію суду.

«Третій момент – вже більш дискусійний він полягає в тому, що міжнародні партнери наполягають, щоб юрисдикція Антикорупційного суду відповідала юрисдикції САП і НАБУ... З цього приводу, очевидно буде окрема дискусія», - зазначив він.

Читайте також: Без якісних вироків суду боротьба з корупцією не буде ефективною - Прем'єр

Також він додав, що законопроектом не враховується мінімальна кількість суддів, яка має бути обрана для того, щоб суд запрацював.

«На сьогодні це в законопроекті не вказано. Я думаю, це ми без проблем зможемо врегулювати між першим і другим читанням», - вважає Парубій.

Читайте також: НАЗК торік опрацювало 120 антикорупційних програм від органів влади

Також голова ВР наголосив, що створення Антикорупційного суду – є головною вимогою Міжнародного валютного фонду для співпраці з Україною.

Як повідомлялось, Президент України Петро Порошенко 22 грудня вніс до Верховної Ради законопроект № 7440 "Про Вищий антикорупційний суд".

Читайте також: Посол США закликала Україну йти вперед у питанні Антикорупційного суду

У МВФ заявили, що ухвалення законопроекту в чинній редакції означатиме порушення Україною зобов'язань перед міжнародними партнерами.

На засіданні Верховної Ради 18 січня депутати тричі відмовилась включити цей законопроект до порядку денного сесії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-