Для українців запустили безкоштовний онлайн-курс «Перемовини про вступ України до ЄС»

Для українців запустили безкоштовний онлайн-курс «Перемовини про вступ України до ЄС»

Укрінформ
В Україні запустили безкоштовний освітній онлайн-курс «Перемовини про вступ України до ЄС» для тих, хто прагне здобути знання та практичні навички стосовно євроінтеграційних переговорів.

Його презентували мережа захисту національних інтересів «АНТС» спільно з платформою з онлайн-освіти «Прометеус» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Курс «Перемовини про вступ України до ЄС», за словами його продюсерки Олени Сас, складається з 4 модулів по 7-12 лекцій, кожна з яких триває близько 15 хвилин.

Олена Сас
Олена Сас

Серед тем: європейська інтеграція, адаптація українського законодавства до норм Євросоюзу та досвід країн-попередниць і погляд з ЄС. Частина лекцій складаються з інтерв’ю з європейськими експертами – депутаткою Європарламенту Віолою фон Крамон-Таубадель і кандидатом до Європейського парламенту від Нідерландів Тюном Янсеном – та чіткими рекомендаціями, як вести переговори, і порадами, враховуючи умови, в яких перебуває Україна.

«Ми сподіваємося, що люди отримають розуміння і будуть готові брати участь у переговорах, тому що наші європейські експерти і представники уряду сказали, що переговори ведуться, і Європа очікує від нас, щоб там були не тільки державні службовці, а й широке коло громадян», – сказала Сас.

Василь Сегін
Василь Сегін

Як зазначив Василь Сегін (АНТС), керівник проєкту EUROSCOPE, розробники курсу відібрали теми і вклали в кількаденний онлайн-курс масив інформації, який мотивуватиме молодь працювати з питаннями євроінтеграції. «Наша ціль – підтримати молодь, яка долучатиметься до урядів і бізнесів, а також громадські організації, які відстоюють суспільні інтереси в контексті євроінтеграції», – сказав він. 

Курс «Перемовини про вступ України до ЄС» розроблено спеціально для тих, хто цілеспрямовано працює над інтеграцією України у ЄС та бажає отримати глибокі знання та практичні навички у сфері переговорів.

Вікторія Мельник
Вікторія Мельник

«Для когось це буде базовий курс, через який вони ознайомляться з правом, з інституційною організацією та правовими актами ЄС. Працівникам офісів і директоратів у міністерствах, які вже мають певні знання, буде цінним почути "інсайди" європейських партнерів. Курс буде цікавим навіть для тих, хто не буде напряму займатись тематикою ЄС, наприклад студентам, щоб зрозуміти, куди їм рухатися», – сказала Вікторія Мельник, лекторка Центру політико-правових реформ.

Після завершення курсу й успішного проходження тесту учасникам нададуть сертифікат. Він є безкоштовним завдяки підтримці посольства Нідерландів в Україні.

Єннес де Мол
Єннес де Мол

«Ми намагаємося долучити молодих людей України для того, щоб вони розбудовували нову, європейську державу, щоб нарешті завершити довгий процес приєднання до Європи. Моя країна долучена до цього процесу. Ми намагаємося підтримувати всі ваші ініціативи, коли ми можемо», – зауважив посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол.

Читайте також: Україна виконала всі умови для реального початку перемовин про вступ до ЄС - Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина раніше заявляла, що активна фаза підготовки до затвердження переговорної рамки та міжурядової конференції з Європейським Союзом почнеться в другій половині травня.

Європейська рада доручила Раді ЄС швидко опрацювати рамки для переговорів з Україною щодо членства, аби розпочати переговорний процес ще до завершення терміну Бельгійського головування в Євросоюзі.

Фото в тексті: Павло Багмут, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-