Посла України викликали до МЗС Угорщини

Посла України викликали до МЗС Угорщини

1962
Ukrinform
Через інцидент, що стався в Берегові на Закарпатті, посла України викликали до МЗС Угорщини.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто, передає "Радіо Свобода".

За його словами, у країні, де добре функціонують державні інституції і яка прагне інтегруватися в євроатлантичні структури, не повинні толерувати цей виступ та подібні до нього раніші заходи націоналістів на Закарпатті.

Міністр, перебуваючи у Брюсселі, також висловив сподівання, що українська сторона розслідує інцидент і притягне винних до відповідальності.

Читайте також: Марші правих є провокаціями, що сварять українців із угорцями - Москаль

Нагадаємо: у Берегові, де угорці становлять найбільшу частку мешканців за національністю, 12 жовтня група представників націоналістичних організацій зняла з будівлі міської ради державний прапор Угорщини, що вже багато років за рішенням місцевої влади висить там біля прапора України і поруч із прапором ЄС та самого міста. За повідомленнями, поліція перешкодила спробі спалити його.

А 13 жовтня в самій Угорщині перед посольством України в Будапешті протестували прихильники правоекстремістської партії «Йоббік». Попри рішучі протести з боку МЗС України, на цю акцію вони вийшли з гаслом «Самовизначення для Закарпаття»,

Читайте також: Провокацію в Будапешті щодо Закарпаття організовує праворадикальна партія «Йоббік»

Даючи дозвіл на проведення заходу, представники угорської влади пояснили свої дії тим, що в Угорщині громадяни, за конституцією цієї країни, можуть вільно висловлювати свої думки і політичну позицію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>