"Зернова" справа: до корупційної схеми причетні структури російського бізнесу

Укрінформ
Серед структур-учасників корупційної схеми, через яку ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» (далі – ДПЗКУ) зазнала збитків на суму понад 60 млн дол. США (понад 1,6 млрд грн), є компанії, контрольовані російським бізнесом. 

Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Злочинний умисел із розкрадання понад 60 мільйонів доларів ПАТ «ДПЗКУ» складався із двох частин: одержання «відкату» за підписання контрактів на реалізацію зерна та, щоб у подальшому не було проведено оплату за цими контрактами, зловживання службових осіб підприємства в інтересах комерційних структур, які курує один із відомих російських бізнесменів», – повідомив Ситник.

Під час розслідування детективи Бюро викрили схему, відповідно до якої зерно, що належало ДПЗКУ, продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередників, підконтрольних службовим особам ДПЗКУ та міжнародному зернотрейдеру.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних керманичам схеми. Відповідно до контрактів, постачання зерна відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам й наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію.

В кінцевому підсумку ПАТ «ДПЗКУ» не отримала більшу частину коштів за продане зерно, внаслідок чого зазнало збитків на суму понад 60 млн доларів США.“

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-