Зерно

28 вересня 2023

27 вересня 2023


Варшава завершує переговори з Вільнюсом для спрощення транзиту українського зерна

Контроль українського збіжжя, яке транзитом перевозиться до третіх країн, найближчим часом має бути перенесений з українсько-польського кордону до портів Литви, а з часом, можливо, і до портів Німеччини.

26 вересня 2023


У Польщі вказують на прагматичний характер відносин з Україною

Відносини з Україною є прагматичними: Україна потребує військової допомоги і Польща виконуватиме свої зобов’язання у цій сфері, але Варшава не погоджується з напливом українського збіжжя на польський ринок.


Експорт агропродукції: Сольський розповів про продуктивні перемовини з п’ятьма країнами ЄС

Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Європейської комісії і зараз не експортує до 5 прикордонних країн агропродукцію без їхнього погодження.

25 вересня 2023


Удари РФ по українських портах на Дунаї не змінять картину зернового експорту - Єврокомісія

Після російських атак на Рені та Ізмаїл Єврокомісія збільшить обсяги використання всіх транспортних модулів для транспортування українського збіжжя на зовнішні ринки, включаючи залізницю, річковий та автомобільний транспорт, для повного використання потенціалу Дунайського транспортного вузла.

24 вересня 2023


Польща допоможе Україні наростити транзит зерна, готуються спеціальні коридори - Дуда

Рішення польського уряду про заборону імпорту українського збіжжя на польський ринок слушне, але потрібно збільшувати транзит українського зерна на ринки третіх країн через територію РП.

23 вересня 2023


Зеленський обговорив з лідером Судану спільні безпекові виклики

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із головою Суверенної Ради Судану Абделем Фаттахом аль-Бурганом, під час якої обговорили спільні безпекові виклики, а також розглянули можливі майданчики для посилення взаємодії України та країн Африки.

22 вересня 2023


Україна та держави ЄС зберуться на зустріч у Брюсселі, щоб вирішити «зернову» суперечку

Зустріч Координаційної платформи щодо експорту українського зерна у складі України, п’яти сусідніх країн та інших країн-членів ЄС, зацікавлених у вирішенні «зернової» проблеми, відбудеться наступного четверга, аби ухвалити запропонований Україною план дій.


СОТ оприлюднила запит України щодо врегулювання зернової суперечки з країнами ЄС

Світова організація торгівлі опублікувала в четвер запит України на проведення процедури врегулювання суперечки після того, як Польща, Угорщина і Словацька Республіка заборонили імпорт низки українських сільськогосподарських товарів.

21 вересня 2023


Пентагон відреагував на заяви Польщі про зменшення підтримки України

У Пентагоні вважають, що кожна країна ухвалює власне рішення щодо рівня допомоги Україні, заявив речник Пентагону Патрік Райдер, коментуючи заяви Польщі про зниження рівня підтримки на тлі зернової суперечки між двома країнами.


Перше судно із українським зерном прибуло до Туреччини тимчасовим коридором

Вантажне судно «Resilient Africa» прибуло до турецької протоки Босфор у четвер, що стало першим судном, завантаженим українським зерном, яке увійшло до Чорного моря та вийшло з нього тимчасовим коридором.


Словаччина та Україна погодили систему торгівлі зерном замість заборони

Міністри сільського господарства Словаччини та України домовилися створити систему ліцензування торгівлі зерном, що дасть змогу скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-