Ситник про схеми в ОГХК: Ми знайшли на підприємстві

Ситник про схеми в ОГХК: Ми знайшли на підприємстві "частинку Австрії"

Укрінформ
Національне антикорупційне бюро України виявило, що державне підприємство (ДП) ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) використовувало неснуючих австрійських посередників для корупційних схем.

Про це на брифінгу у вівторок заявив директор НАБУ Артем Ситник.

"Суть схеми в тому, що титанова продукція реалізовувалася двом нібито австрійським фірмам-посередникам... Стосовно цих австрійських компаній - люди навіть не подумали зняти офіс у Австрії. На території державного підприємства ми фактично виявили частинку Австрії. Так звані австрійські компанії були виявлені у сусідньому кабінеті і особа, яка працює на цьому державному підприємстві, вела їх діяльність", - зазначив Ситник.

Директор НАБУ зауважив, що заяви про те, що НАБУ зриває приватизацію зазначеного підприємства, є необгрунтованою. "Приватизацію зривають такі корупційні схеми, а не НАБУ", - сказав він.

За його словами, розслідування тривало достатньо довго, троє фігурантів у цій справі були затримані і їм обрано запобіжні заходи - взято під варту з можливістю внесення застави.

Сума збитків, нанесених підприємству, перевищує 13 мільйонів доларів.

Як відомо, в.о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою впродовж 60 днів із альтернативою внесення застави в розмірі 100 млн грн. Аналогічний запобіжний захід обрано й решті підозрюваних у справі «ОГХК». Зокрема, як альтернативу тримання під вартою судом визначені розміри застав: 80 млн грн — для екс-заступника директора ДП «ОГХК» (згодом перетворене на ПАТ «ОГХК»), 5 млн грн — для начальника відділу продажів і маркетингу ПАТ «ОГХК».

Згаданих осіб затримано 25 січня в ході розслідування кримінального провадження за фактом завдання збитків ПАТ «ОГХК» на суму понад 300 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-