Швидше, ефективніше та гнучкіше: громадам спростили ухвалення рішень під час війни

Швидше, ефективніше та гнучкіше: громадам спростили ухвалення рішень під час війни

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, який дозволить місцевим громадам оперативно ухвалювати важливі рішення, вчасно та гнучко реагувати на зміни ситуації в умовах війни.

Про це повідомив співавтор законопроєкту, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Віталій Безгін, якого цитує пресслужба “Слуги народу”, передає Укрінформ.

За його словами, загалом законопроєкт передбачає три ключові нововведення.

«По-перше, він врегульовує питання функціонування військових адміністрацій. По-друге, розблоковує питання державної служби. Спрощено порядок прийняття на роботу та увільнення працівників. По-третє, надає громадам спрощений порядок ухвалення рішень в деяких сферах», – пояснив Безгін.

Зазначається, що одноосібні рішення голів громад тепер можливі в таких напрямках: передача коштів з місцевого бюджету на потреби ЗСУ, створення установ для надання безоплатної первинної правової допомоги, боротьба зі стихійними лихами та епідеміями, поводження з небезпечними відходами, звільнення земельних ділянок комунальної власності від незаконно розміщених тимчасових споруд, обстеження будівель і споруд пошкоджених внаслідок бойових дій та демонтажу будівель і споруд, які за результатами обстеження визнані аварійно небезпечними і такими, що становлять загрозу життю людей.

Читайте також: Рада надала тергромадам повноваження на реєстрацію народження, шлюбу і смерті

«Повноваження обласних/районних рад може перебирати на себе відповідна ОВА/РВА у разі окупації або оточення адміністративного центру; відповідного рішення Президента, якщо воно підтримане голосуванням Верховної Ради», – додав нардеп.

Він також розповів, що у разі прийняття Верховною Радою за поданням Президента відповідного рішення начальники ОВА/РВА отримують такий додатковий функціонал: виконавчий апарат районної та обласної ради підпорядковується начальнику відповідної військової адміністрації;

Читайте також: В Україні оновили перелік громад, які окуповані або розташовані у зоні боїв

комунальні підприємства, установи та організації, засновані на базі майна спільної власності територіальних громад району або області, підпорядковуються відповідній військовій адміністрації;

управління об’єктами спільної власності територіальних громад району та/або області здійснюється начальником відповідної районної та/або обласної військової адміністрації;

призначення осіб на посади та звільнення з посад, які здійснюються начальником районної військової адміністрації, погоджуються з начальником відповідної обласної військової адміністрації;

начальник обласної військової адміністрації, начальник районної військової адміністрації за погодженням з начальником відповідної обласної військової адміністрації може увільняти від виконання посадових обов’язків працівників виконавчого апарату районної та/або обласної ради (для таких працівників оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду).

Як повідомлялося, 24 лютого президент російської федерації володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення до України. Того ж дня в Україні було запроваджено воєнний стан. Він мав тривати до 26 березня. Згодом його продовжили ще на 30 діб - до 25 квітня.

У квітні Верховна Рада продовжила дію воєнного стану до 25 травня цього року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-