Колектив Одеського художнього музею - про Ройтбурда: Він дав закладу нове життя

Колектив Одеського художнього музею - про Ройтбурда: Він дав закладу нове життя

Укрінформ
Музейна колекція Одеського художнього музею за кілька років директорства Олександра Ройтбурда поповнилася майже 600 новими роботами - це більше, ніж за попередні три десятиліття.

Про це повідомляє музей у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Сьогодні хочемо поділитися тим, що Олександр Ройтбурд встиг зробити для Одеського художнього за останні чотири роки. Звичайно, вмістити все в обсяг одного допису неможливо. Тому згадаємо основне: Перше та головне - погодився взяти участь в конкурсі на посаду директора музею і очолити Одеський художній. Він знав, що доведеться долати неабиякий опір - але прагнення відродити музей та подарувати Одесі сучасний культурний простір було сильнішим", - йдеться в пості, підписаному командою Одеського художнього.

Зазначається, що Ройтбурд втілив три масштабні проєкти, присвячені окремим періодам мистецтва: «Спецфонд. Розстріляне мистецтво», «Ексгумація. Соцреалізм з зібрання Одеського художнього» і «Суворі та стильні».

Також в останні роки в Одеському художньому пройшли виставки Влади Ралко, Володимира Буднікова, Михаїла Рева, Марії Куліковської, Віктора Маринюка, Бориса Лур'є, Костянтина Сомова, Володимира Наумця, Ігоря Гусєва, Юрія Сивирина, Михайла Жука з колекції Тараса Максимюка, Миколи Глущенка, APL 315, Ігоря Гайдая, Анни Миронової, Володимира Мельниченка та Ади Рибачук.

Читайте також: В Одесі пропонують назвати вулицю на честь Ройтбурда

Ройтбурд, пишуть його однодумці та послідовники, як ніхто інший вмів зацікавити людей музеєм і згуртувати навколо нього. Так зібралася меценатська спільнота «Клуб Маразлі», до якої належав сам Ройтбурд; так збиралися найбільші в історії Одеси мітинги на підтримку музею.

Читайте також: Україна в полотнах Ройтбурда

«При ньому музейні стіни змінилися до невпізнаваності, подекуди буквально: від аварійної стелі Серебряківської зали до нових залів, пофарбованих тією ж фарбою, що стіни Лувру. За 3 роки музейна колекція поповнилася майже 600 новими роботами — це більше, ніж за попередні три десятиліття», - наголошується в повідомленні.

Крім того, з 2017 року музей відреставрував на базі Національного науково-дослідного реставраційного центру України 33 роботи. Нині має власні реставраційні майстерні із професійними реставраторами.

Читайте також: В Одесі підсвітили Замок монстрів для вшанування пам'яті Ройтбурда

За активної участі та сприяння Ройтбурда вийшли нові музейні видання, присвячені архіву та формуванню колекції Одеського художнього; каталоги виставок.

Також за нового директора в Одеському художньому вперше з’явилися окремі відділи комунікацій та івентів. Це дозволило вивести музейний сервіс і наповнення на принципово новий рівень. Сформувався окремий напрямок роботи з дітьми.

Найбільшим подарунком Ройтбурда Одеському художньому та місту стала нова експозиція сучасного мистецтва #ВідДвадцятихДоДвадцятих на другому поверсі. Подарунком в прямому сенсі: вона більш ніж на половину складається з дарувань з його власної колекції, а також дарувань художників і колекціонерів, що підтримували прагнення Ройтбурда підняти музей на національний рівень.

Читайте також: "Він закохав у мистецтво сотні тисяч людей": соцмережі прощаються з Олександром Ройтбурдом

Від самого початку Ройтбурд хотів зробити Одеський художній не тільки місцем дозвілля, а й точкою спілкування та єднання української художньої спільноти. Останнім проєктом, який він встиг завершити у музеї, став конкурс OFAM WALL, де 132 художники з усієї країни змагалися за можливість створити роботу до музейної експозиції.

В пості наголошується, що одним із головних завдань Ройтбурд вважав отримання Одеським художнім музеєм статусу національного.

"Ми зробимо все необхідне, аби довести розпочату ним роботу в цьому напрямку до кінця. Він дав музею нове життя, яке не виміряти лише кількістю проданих квитків та нових картин в експозиції. Для нас було честю та великою радістю співпрацювати з Олександром Ройтбурдом. Кожен і кожна з нас завжди пам’ятатимуть ці чотири роки — такі яскраві та насичені, такі несправедливо короткі. Дякуємо за все. Будемо сумувати", - написали працівники музею.

Як повідомлялося, 11 серпня з 10:00 до 12:00 у дворі Одеського художнього відбудеться прощання з директором музею Олександром Ройтбурдом. О 13:00 — поховання на Єврейському кладовищі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-