НАТО має втілювати окрему Чорноморську стратегію для захисту регіону від Росії - Кулеба

НАТО має втілювати окрему Чорноморську стратегію для захисту регіону від Росії - Кулеба

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав НАТО посилити увагу до Чорноморського регіону задля протидії російському агресору та відновлення безпеки.

Про це глава української дипломатії заявив у відеозверненні до учасників ІІ Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу МЗС

“НАТО має активно впроваджувати окрему, всеосяжну і далекоглядну Чорноморську стратегію, спрямовану на зменшення руйнівного впливу Росії та посилення регіональної стабільності”, - сказав міністр.

Він наголосив, що Балто-Чорноморський фланг НАТО слугуватиме міцною стіною захисту від російської агресії і терору. За його словами, це принесе стабільність і мир в наш регіон, що дозволить кожному в Болгарії, Україні та інших країнах Чорноморського басейну, Центральної Європи і Балтії скористатися перевагами економічного і торговельного зростання.

“Важливо мати бачення та стратегію, проявити наполегливість у спільних діях для досягнення спільних цілей. Чорне море має стати морем НАТО, миру і стабільності. Саме таким стало Балтійське море зі вступом Фінляндії і Швеції до Альянсу. Безпека всього регіону була посилена. Коли Україна і Грузія приєднаються до НАТО, Чорне море наслідуватиме приклад Балтійського. Це стратегічна мета, до якої має прагнути Альянс і вся євроатлантична спільнота”, — заявив міністр.

Глава МЗС України підкреслив, що якнайшвидше збільшення спроможностей української протиповітряної оборони також посилить регіональну та глобальну стабільність, оскільки вона захищає безпеку сусідів України та всього Чорноморського регіону від російського повітряного терору.

Читайте також: Болгарія створила робочу групу, яка буде займатися безпекою у Чорноморському регіоні

На думку міністра, агресивна війна Росії довела, наскільки неподільною є безпека Чорноморського регіону.

“Лише поразка Росії та повне відновлення суверенітету і територіальної цілісності України принесуть Чорноморському регіону стабільність, безпеку та перспективу потужного економічного розвитку. Україна може досягти такого результату за умови достатньої і вчасної підтримки партнерів”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Болгарія проводять 15 квітня у Софії ІІ Чорноморську безпекову конференцію Міжнародної Кримської платформи.

Читайте також: Країни НАТО можуть розмістити флот у Румунії для захисту торговельних суден у Чорному морі - експерт

Співорганізаторами конференції є міністерства закордонних справ і оборони України та Болгарії у партнерстві з Центром оборонних стратегій (Україна).

Фото: МЗС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-