Кримська платформа

01 лютого 2023


Джапарова та віцепрезидентка Бундестагу обговорили кроки для звільнення політв’язнів

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова обговорила з віцепрезидентом Бундестагу Катрін Герінг-Екардт кроки щодо визволення українських заручників Кремля, зокрема засудженого окупаційною владою першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

26 січня 2023

21 листопада 2022


Експерти «Кримської платформи» закликають виключити росію із ЮНЕСКО

Експерти мережі Кримської платформи у своєму зверненні до міжнародних інституцій, що опікуються культурною спадщиною, вимагають позбавити російську федерацію статусу держави-члена ЮНЕСКО, а також права головувати в Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через загрозу знищення української культурної спадщини в тимчасово окупованому Криму.

01 листопада 2022

27 жовтня 2022


Учасники конференції омбудсменів у Загребі висловили підтримку України

Учасники конференції омбудсменів і національних інституцій з прав людини у рамках першого парламентського саміту Кримської платформи “Битва за права людини. Крим. Україна. Світ” прийняли спільну Декларацію на підтримку України.

26 жовтня 2022


Президент СКУ провів зустріч з прем’єр-міністром Хорватії

Президент Світового конґресу українців Павло Ґрод під час перебування на чолі делегації СКУ на Першому Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи у Загребі зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.

25 жовтня 2022


Парламентський саміт Кримської платформи ухвалив спільну декларацію

Учасники Першого Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи ухвалили спільну декларацію, якою, серед іншого, засуджують серйозні та систематичні порушення прав людини і зловживання на Кримському півострові.


Коста-Рика засуджує вторгнення рф в Україну, бо поважає Статут ООН – президент законодавчої асамблеї

Коста-Рика віддана дотриманню положень Статуту ООН, тому засуджує несправедливе вторгнення російської федерації в Україну і посилює заклик до врегулювання конфлікту на основі поваги до міжнародного права.


Парламентський діалог щодо деокупації Криму треба продовжувати - спікер Національної асамблеї Гайани

Гайана підтримує спільну заяву учасників саміту міжнародної Кримської платформи в Загребі і виступає за продовження парламентського діалогу щодо деокупації Криму та інших питань.


Кримська платформа: Стефанчук закликав сприяти наданню Україні необхідного озброєння

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав президентів Національної Ради Республіки Австрія Вольфганга Соботка, Стортингу Королівства Норвегії Масуду Гаракхані та Парламентської асамблеї ОБСЄ Маргарету Седерфельт сприяти наданню Українській державі необхідного озброєння для протистояння російській федерації.


Деокупація Криму грає велику роль для усієї Європи – Північна Македонія

Спікер парламенту Північної Македонії Талата Джафері переконаний, що деокупація Криму грає важливу роль не лише для України, а й для усієї Європи, а також вплине на регіональну безпеку та стабільність.


Спікерка Сейму Литви закликає терміново забезпечити Україну системами ППО

Голова литовського парламенту Вікторія Чміліте-Нільсен оприлюднила п’ять заходів, які, на її думку, мають допомогти Україні та зупинити російську агресію. Першочергово це термінове забезпечення держави системами ППО.


Спікерка парламенту Латвії закликала колег створювати групи підтримки Кримської платформи

Голова Саейми Латвії Інара Мурнієце закликала національні парламенти створювати групи підтримки Кримської платформи та рішуче приймати заяви, декларації, рішення на підтримку України.


Війна в Україні загрожує усій євроатлантичній безпеці – парламент Чорногорії

Голова парламенту Чорногорії Данієла Джурович переконана, що війна в Україні перетворилася на найбільшу кризу безпеки та гуманітарну трагедію в Європі з часів Другої світової війни та несе загрозу євроатлантичній безпеці.


Спільні зусилля України та демократичного світу ведуть до поразки рф – спікер парламенту Естонії

Голова парламенту Естонії Юрі Ратас зазначив, що спільні зусилля України та всього демократичного світу призведуть до невдачі російської відкритої агресії та перемоги правосуддя і миру.


Спікер Палати громад Британії: Маємо послати путіну чіткий меседж - він не переможе

Парламентські демократії, представлені на саміті Кримської платформи, мають разом надіслати президенту рф володимиру путіну дуже чіткий меседж – він не може перемогти і не переможе у розв’язаній ним війні проти України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-