
Боррель та Мішель підтвердили участь у саміті Кримської платформи
Високий представник ЄС Жозеп Боррель та президент Європейської ради Шарль Мішель підтвердили участь у першому саміті Кримської платформи, що має відбутися 23 серпня в Києві.
21 квітня 2021
Високий представник ЄС Жозеп Боррель та президент Європейської ради Шарль Мішель підтвердили участь у першому саміті Кримської платформи, що має відбутися 23 серпня в Києві.
20 квітня 2021
Російська Федерація боїться запуску "Кримської платформи", тому що такий формат дозволить повернути тему окупації Криму в міжнародний порядок денний.
16 квітня 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела відеозустріч із заступницею державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Карою Мак-Дональд під час її віртуального візиту до України.
15 квітня 2021
Президент Європейської Ради Шарль Мішель сподівається взяти участь в установчому саміті Кримської платформи, який заплановано на 23 серпня.
Європейський Союз і Єврокомісія не змінюють своєї позиції щодо рішучої підтримки України та докладають активних зусиль для деескалації напруження у зв’язку із концентрацією російських військ біля кордонів України.
Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс підтвердила участь Естонії у саміті «Кримської платформи» 23 серпня.
Лист за підписом керівника Кабінету президента Єврокомісії, в якому дається негативна відповідь на запрошення Президента України на ім’я президента Європейської комісії взяти участь у саміті «Кримської платформи» та у заходах з відзначення 30-ї річниці Незалежності України, не було відправлено.
У дипломатичній спільноті Брюсселя з’явилися критичні зауваження на адресу президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у порушенні протоколу під час відповіді на запрошення Президента Володимира Зеленського до участі в першому саміті «Кримської платформи» та у відзначенні 30-ї річниці Дня Незалежності України.
14 квітня 2021
Президент Володимир Зеленський подякував Прем’єр-міністру Японії Йосіхіде Сугу за підтримку територіальної цілісності України та запросив до Києва на 30-річчя незалежності Української держави й установчий саміт Кримської платформи.
13 квітня 2021
Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар взяв участь в онлайн-заході британського аналітичного центру The Henry Jackson Society, в рамках якого представив Кримську платформу.
10 квітня 2021
Нинішній візит глави української держави в Стамбул важливий як для розвитку стратегічного партнерства, так і для обговорення можливої підтримки на фоні загострення з боку Росії обстановки на сході України та в Криму.
Президент України Володимир Зеленський подякував Президенту Турецької Республіки Реджепу Таїпу Ердогану за готовність долучитися до міжнародного формату "Кримська платформа".
Сполучені Штати Америки будуть представлені на високому рівні на саміті Кримської платформи, а також на урочистостях з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.
Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом обговорюють ситуацію на сході України, Кримську платформу і двостороннє співробітництво.
09 квітня 2021
Президент Володимир Зеленський хоче, щоб Кримська платформа після інавгураційного саміту стала інструментом щоденного відслідковування та документації ситуації на окупованому Росією півострові.
07 квітня 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова презентувала Кримську платформу очільникам обласних державних адміністрацій України.
06 квітня 2021
Президент Володимир Зеленський розраховує на підтримку Канади в отриманні Плану дій щодо членства в НАТО та чекає на участь прем’єр-міністра Джастіна Трюдо на саміті Кримської платформи.
04 квітня 2021
Формат організації запланованого на 23 серпня першого саміту міжнародної Кримської платформи наразі ще обговорюється.
02 квітня 2021
Президент Володимир Зеленський обговорив із Президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом його можливий візит в Україну, а також участь США у міжнародній Кримській платформі.
31 березня 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова взяла участь у 12-й інформаційній зустрічі ЮНЕСКО, присвяченій ситуації на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м.Севастополь.
23 березня 2021
У Парламентській асамблеї НАТО створять групу підтримки «Кримської платформи».
22 березня 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова сподівається на активне долучення Управління Верховного комісара ООН з прав людини до підтримки завдань і цілей Кримської платформи.
19 березня 2021
Президент Литви Гітанас Науседа вітає ініціативу Україну зі створення Кримської платформи та наголошує на необхідності збереження санкцій проти Росії до припинення окупації частини території України.
Росія розгорнула машину з протидії Кримській платформі, що виконує завдання з її дискредитації та запобігання участі в інавгураційному саміті представників інших країн.
18 березня 2021
Кримська платформа потрібна для того, щоб допомогти Україні повернути окупований Росією Крим, а також для того, щоб розробити дієвий механізм реагування на прояви агресії з боку будь-якої держави.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав спільну заяву глав МЗС «Великої сімки» щодо засудження російської агресії проти України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розраховує на активну участь німецької сторони у міжнародній платформі щодо деокупації Криму.
Президент України Володимир Зеленський вважає заяву щодо підтримки міністрами закордонних справ країн “Великої сімки” ініціативи зі створення міжнародної Кримської платформи справжнім жестом дружби.
17 березня 2021
Міністр оборони України Андрій Таран обговорив з державним міністром закордонних справ Японії Такаші Уто питання безпеки у Східній Азії та на Донбасі й участь Японії у саміті "Кримської платформи".
16 березня 2021
Підтримка Кримської платформи є правильною з політичної, юридичної та моральної точки зору з огляду на незаконну окупацію Криму Росією і системні порушення Кремлем прав людини на тимчасово окупованому півострові.
Україна підготувала Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Росією Криму й об'єднує світ на базі Кримської платформи для повернення півострова.
Міністерство закордонних справ України закликало Російську Федерацію не займатися політичним булінгом і нагадало, що жодного статусу в Криму, окрім як держави-окупанта, Росія не має.
15 березня 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова презентувала Кримську платформу для європейських та євроатлантичних партнерів.
Україна запропонувала Кувейту взяти участь у діяльності міжнародної ініціативи «Кримська платформа».
13 березня 2021
Міжнародна спільнота має продовжити санкційний тиск на Росію з метою дотримання нею міжнародного права.
12 березня 2021
Кримська платформа є цінною ініціативою, яка дозволить краще донести міжнародній спільності питання окупації Криму Росією.
Зобов’язанням міжнародної спільноти є постійна присутність у її порядку денному питання окупації Кримського півострова Росією. "Кримська платформа" покликана підвищити увагу до цього питання.
Президент Володимир Зеленський запросив Федерального президента Республіки Австрія Александера Ван дер Белленом на святкування 30-річчя Незалежності та приєднатися до ініціативи Кримської платформи.
10 березня 2021
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів зустріч із послами країн «Великої двадцятки» (G20).
Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко вважає, що до початку роботи "Кримської платформи" Україна повинна прийняти ряд важливих законопроєктів.
У межах програми «Стійка Україна» за участю авторитетних українських та естонських експертів 10 березня о 15:00-16:30 пройде дискусія «Національна стійкість: як впливає окупація Криму на Україну?».
05 березня 2021
Під час установчого саміту Кримської платформи, який має відбутися перед святкуванням Дня Незалежності України, буде представлений український та міжнародний план деокупації півострова.
Велика Британія вітає ініціативу України щодо заснування Кримської платформи, підтримуючи ці зусилля із згуртування міжнародної спільноти заради деокупації Криму.
03 березня 2021
Туреччина надасть необхідну підтримку новоствореній Кримській платформі. У парламенті країни підтримують територіальну цілісність України, а турецькі та українські парламентарії узгоджено працюють на різноманітних міжнародних майданчиках.
Президент України Володимир Зеленський запросив Президента Європейської ради Шарля Мішеля взяти участь у саміті Кримської платформи і закликав Європейський Союз запровадити санкції щодо порушників прав людини в окупованому Криму.
02 березня 2021
Уже кілька десятків ОТГ готові формувати і підписувати меморандум про запуск локального місцевого виміру Кримської платформи.
Кримськотатарський активіст, голова Херсонського міського Меджлісу Ібрагім Сулейманов переконаний, що необхідно переглянути структуру тих інституцій, які опікуються темою Криму, створивши уряд АР Крим в екзилі.
01 березня 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова презентувала Кримську платформу в ОБСЄ.
Світовий Конґрес Українців вітає рішення української влади щодо створення Кримської платформи та продовжуватиме залучати українців по всьому світу до підняття кримського питання серед міжнародної аудиторії.
28 лютого 2021
Є вагомі підстави очікувати, що президент США Джо Байден візьме участь в міжнародному саміті Кримської платформи, проведення якого заплановане на 23 серпня в Києві.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що ініціатива «Люблінський трикутник», яка об’єднує Україну, Литву і Польщу, наближає євроінтеграцію України.
26 лютого 2021
Канада закликає Росію поважати міжнародне право й припинити незаконну окупацію Криму.
Однією з цілей Кримської платформи, саміт якої відбудеться 23 серпня, є широке обговорення проблем Криму з міжнародними партнерами в постійному режимі.
Член постійної делегації України у ПАРЄ Марина Бардіна (фракція партії «Слуга народу») сподівається, що навесні чи влітку відбудеться установче зібрання Кримської платформи в Асамблеї.
Президент Володимир Зеленський утворив Організаційний комітет з підготовки та проведення установчого саміту Кримської платформи на чолі з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою й доручив секретарю РНБО підготувати проєкт Стратегії деокупації та реінтеграції Криму.
Франція висловила готовність долучитися до інавгураційного саміту ініціативи "Кримська платформа", формат участі визначатиметься відповідно до ситуації з пандемією.
На інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня буде ухвалено великий політичний документ - Кримська хартія, яка зафіксує політику невизнання тимчасової окупації Криму.
Україна продовжує консолідувати міжнародні зусилля, щоб добитися повної деокупації Криму й Севастополя та притягнення Росії до відповідальності за її злочини, і закликає всіх партнерів приєднатися до Кримської платформи.
25 лютого 2021
Незаконна анексія Криму та військова агресія Росії проти України, які відбулися сім років тому, стали поворотним пунктом історії та початком двох фундаментальних процесів: падіння Росії буквально в усіх аспектах власного розвитку та прискорення руху України до демократії та Західної цивілізації.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що серйозно розглядає можливість взяти участь в урочистостях з нагоди 30-річчя незалежності України та у саміті Кримської платформи у серпні цього року.