
Кримська платформа: від мрії до дії
Стратегічна мета цієї ініціативи – повернути тему деокупації півострова в міжнародний контекст у результаті дипломатичних зусиль
20 вересня 2023
Стратегічна мета цієї ініціативи – повернути тему деокупації півострова в міжнародний контекст у результаті дипломатичних зусиль
04 вересня 2023
У рамках підготовки до другого парламентського саміту Кримської платформи, який відбудеться 24 жовтня 2023 року в Празі, запустили офіційний сайт саміту, який доступний чеською та англійською мовами.
25 серпня 2023
Міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський проведе переговори з головою української дипломатії Дмитром Кулебою у понеділок, 28 серпня, у Празі.
24 серпня 2023
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та подякував за виступ на саміті Кримської платформи і постійну підтримку України у війні.
Відновлення територіальної цілісності України створює умови для збереження та розвитку корінних народів.
23 серпня 2023
Україна досягає прогресу на полі бою, відбиває російське вторгнення і продовжує звільняти власні території від російської окупації, хай повільно, проте - напевно, і це лише підкреслює важливість надання Україні військової допомоги від союзників по Альянсу.
Влада та громадяни Бельгії захоплюються героїзмом українців у їх спротиві російській агресії, та непохитно підтримують продовження військової , гуманітарної та фінансової допомоги для України.
Модель економічного розвитку Криму після звільнення від російських загарбників - це формування з півострова нового цілорічного туристичного центру, IT-хабу, розвиток відновлювальної енергетики та інфраструктури.
Після початку російського вторгнення в Україну ситуація з правами людини у Криму значно погіршилася, за що Росія нестиме відповідальність, як і за інші злочини, що були скоєні проти всієї України.
Російські ракетні атаки на українські дунайські порти свідчать про прагнення Кремля до подальшої ескалації у війні проти України.
ООН віддана суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Президент Володимир Зеленський обговорив із Президенткою Угорщини Каталін Новак питання двосторонньої співпраці, у тому числі у спільних проєктах на Закарпатті, а також боротьби з агерсією РФ і підтримки угорцями української інтеграції в ЄС і НАТО.
Дунайська комісія готова втілювати нові політичні домовленості щодо збільшення обсягів українських товарів до порту Констанци різними шляхами та полегшити інтеграцію України в річкову інфраструктурну мережу.
Державний секретар США Ентоні Блінкен у відеозверненні на саміті Кримської платформи процитував положення, за яке український народ проголосував на референдумі 1991 року: «Територія України є неподільною і недоторканною».
Австрія наполягає на тому, що Росія має припинити агресію проти України, а міжнародні кордони повинні бути відновлені.
Прем’єр-міністр Фінляндської Республіки Петтері Орпо заявив, що країна підтримуватиме Україну скільки у цьому буде потреба та надалі готова долучитися до відбудови нашої держави.
Захід визнає помилки у реагуванні на анексію Криму Росією у 2014 році, не має наміру їх повторювати та вимагає від Росії вивести війська з Криму та інших окупованих територій України.
Процес підготовки до отримання Україною багатоцільових винищувачів триває. Йдеться як про F-16, так і, можливо, про Gripen. Наразі серед першочергових питань - підготовка пілотів, технічного персоналу та побудова сучасної інфраструктури.
Президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації в Криму буде український флот, щоб ніхто не мав більше можливості окупувати півострів.
Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив сподівання, що усі провідні країни світу підтримають Формулу миру, запропоновану Президентом України Володимиром Зеленським.
Президент Володимир Зеленський отримав звернення від військових щодо надання їм можливості посилити мобілізацію.
Зеленський хоче союз для захисту Чорноморського, Азовського та Балтійського простору.
Позиція України є незмінною щодо повернення своїх територій, які окупувала Росія, тому наша держава не планує міняти свої землі на членство у будь-якому союзі.
Європейський Союз і надалі посилюватиме допомогу для України та ніколи не визнаватиме спроби Росії змінити статус тимчасово окупованих територій України, аби позбавити її народ національної ідентичності.
В Україні розробляються конкретні кроки щодо деокупації у контексті безпекової ситуації у Криму.
Чорне море не можна залишати під контролем Росії, яка керується мілітарними амбіціями і перешкоджає вільному судноплавству та глобальним поставкам продовольства.
Марселу Ребелу де Соуза висловив слова підтримки Україні та засудив незаконну окупацію Криму Росією.
Після припинення дії Чорноморської зернової ініціативи, Росія завдає ударів по основній інфраструктурі експорту зерна в регіоні, ставлячи під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Немає сумніву, що РФ ніколи не хотіла забезпечити вирішення цього питання - одного з прямих наслідків цієї війни.
Після незаконної окупації Росією, український Крим перетворився на небезпечну військову базу.
Президент Литви Гітанас Науседа, виступаючи в Києві на третьому Міжнародному саміті Кримської платформи, наголосив на тому, що наслідки окупації Росією Криму досі болісно відчуваються в різних аспектах.