Стефанчук зустрівся із делегацією очільників комітетів Європарламенту

Стефанчук зустрівся із делегацією очільників комітетів Європарламенту

Фото
Укрінформ
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів зустріч із делегацією очільників комітетів Європарламенту на чолі із головою Конференції голів комітетів ЄП Берндом Ланге та головою Комітету ЄП із закордонних справ Девідом Макаллістером.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Верховна Рада України.

Стефанчук наголосив, що ця зустріч свідчить про поглиблення взаємодії між комітетами інституцій, закріпленої в оновленому Меморандумі про співпрацю між Верховною Радою та ЄП.

Сторони порушили тему початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

«Зараз важливе якомога швидше затвердження переговорної рамки», — зауважив Стефанчук.

Він повідомив, що вперше Україною запропоновано модель, де при обговоренні переговорної рамки буде присутній не лише уряд, але й парламент. Це перший етап, який стосується співпраці Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Спікер проінформував, що у парламенті України на рівні кожного комітету затверджені підкомітети щодо питань євроінтеграції, а також створено парламентський офіс євроінтеграції. Тепер кожен законопроєкт проходить експертизу перед тим, як його буде винесено у зал для голосування.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили співпрацю комітетів українського та європейського парламентів, експертну підтримку партнерів, адаптацію українського законодавства до європейського.

Окрім того, у фокусі уваги була й конфіскація активів РФ.

«Наше завдання, як парламентаріїв, знайти правове й практичне рішення щодо використання доходів від знерухомлених російських активів для потреб України», — акцентував Стефанчук.

Він зазначив, що саме Російська Федерація має заплатити за всі руйнації й за всю шкоду, завдану Україні. Спікер наголосив, що нещодавнє схвалення відповідного законодавства Радою Євросоюзу — це перший вагомий крок у напрямі створення підстав для використання не лише доходів від знерухомлених російських активів, а й самих активів на користь України.

Також під час зустрічі сторони обговорили й військову підтримку України. Стефанчук висловив вдячність державам-членам Європейського Союзу за вже надану Україні військову допомогу.

Водночас, на думку Стефанчука, жодних штучних обмежень військово-технічної допомоги Україні бути не повинно. Він окреслив основні потреби України — системи ППО, ракети великої дальності, сучасні бойові літаки, різні види артилерії та боєприпасів, безпілотники й зброя для протидії їм.

Насамкінець спікер подякував Європарламенту за засудження проведення так званих «виборів» президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України.

«Це були «вибори» без вибору. Ці «вибори» — чергова демонстрація подальшого зухвалого нехтування Росією нормами та принципами міжнародного права. Україна закликала не визнавати результати таких «виборів», - закликав Стефанчук.

Читайте також: Членство України в ЄС і НАТО: у польському Сеймі закликають більше тиснути на Захід

Як повідомляв Укрінформ, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук провів зустріч з президенткою Федеральної Ради Австрії Маргіт Гьоль, де обговорили посилення секційного тиску на Російську Федерацію.

Фото: rada.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-