Естонія має план стратегії для Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну - ЗМІ

Естонія має план стратегії для Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну - ЗМІ

Укрінформ
Естонія підготувала план військової стратегії для західних країн, щоб допомогти Україні виграти війну за три роки.

Про це повідомляє ERR, передає Укрінформ.

Як зазначається, головна теза полягає в тому, що Захід не повинен боятися допомагати Україні у війні.

Підготовлений міністерством оборони Естонії план з досягнення Україною перемоги у війні призначений для всіх країн учасниць робочої групи Рамштайн. У ньому йдеться, що зокрема, ВВП усіх країн учасниць робочої групи становить 47 трильйонів євро, з яких на допомогу Україні було спрямовано лише 0,2 відсотка. При цьому ВВП Росії оцінюється у 2 трильйони євро.

«Обсяг економіки Заходу більший за економіку Росії в десятки разів. Тут різниця величезна. Проблема в тому, що Росія вже перейшла на шлях військової економіки, тобто у них уже половина економіки працює безпосередньо на це, а на Заході це не так, ще не прокинулися, так би мовити», - зазначив голова комісії Рійгікогу з держоборони Калев Стойческу.

Читайте також: Байден вважає нинішній момент історії переломним - Білий дім

У документі зазначається, що західним країнам необхідно наростити виробництво оборонно-промислового сектору. Утім, на прикладі Естонії видно: щоб запустити завод з виробництва боєприпасів, потрібно щонайменше два роки. Експерти вважають, що за наявності політичної волі ці терміни можна значно скоротити.

«Якби військово-промисловому сектору Заходу від самого початку війни дали чіткий сигнал, що потрібно істотно наростити обсяги виробництва, то вони вже сьогодні були б зовсім іншими. Головна проблема не нинішні обсяги виробництва, а нерішучість західних союзників, і, на жаль, найбільшу роль тут відіграють США. Якби зараз Вашингтон робив чіткі кроки, то і європейські країни були б рішучішими», - заявив директор Міжнародного центру оборони і безпеки Індрек Канник.

Експерти вважають, що наявні нині суперечності як у Брюсселі, так і у Вашингтоні будуть вирішені.

Читайте також: Україна потребує більше штурмових літаків для ведення бойових дій - Сирський

Як повідомляв Укрінформ, Естонія з 2022 року надала Україні військову допомогу на майже 0,5 млрд євро і в наступні чотири роки спрямовуватиме на це 0,25% внутрішнього валового продукту.

Фото: Генштаб ЗСУ / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-